کد خبر: 704606 A

تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه‌ای میان خانه موسیقی ایران، دبیرخانه ستاد مدیریت محلات شهر تهران و دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به امضا رسید.

به گزارش ایلنا، تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه‌ای به منظور ارتقا کیفیت آموزشی و پژوهشی هنر موسیقی در شهر تهران میان خانه موسیقی ایران، دبیرخانه ستاد مدیریت محلات شهر تهران و دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به امضا رسید.

22

در این جلسه که با حضور حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی)، ابوالحسن ریاضی (مدیر کل مطالعات)، مهدی شیرزاد (رئیس ستاد مدیریت محله) و شهرام صارمی (نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) برگزار شد، محورهایی چون ارتقای سطح کیفیت آموزش و مهارت مدرسین موسیقی در سرای محلات شهر تهران، ایجاد زمینه و بستر لازم در جهت  فعالیت مدرسین موسیقی مورد تایید خانه موسیقی در محلات شهر تهران، برگزاری نشست‌ها و سمینارهای تخصصی و ارتقا سطح کیفی مطالعاتی در حوزه موسیقی شهر تهران و تسهیل‌گری در ارائه­ خدمات مرتبط با موسیقی به شهروندان مورد توافق قرار گرفت.

بر طبق این تفاهم‌نامه تسهیلاتی برای هنرمندان معرفی شده توسط خانه موسیقی به منظور استفاده از فضای سرای محلات جهت تمرین و اجرای موسیقی ارائه خواهد شد.

 همچنین مقرر شد علاوه بر معرفی سرفصل‌های پژوهشی مرتبط با حوزه شهری توسط خانه موسیقی به اداره کل مطالعات شهرداری تهران، با تشکیل کارگروهی ویژه موضوعاتی چون بررسی موسیقی مکتب تهران، موسیقی خیابانی و نحوه ساماندهی و حمایت از هنرمندان شاغل در آن، آموزش موسیقی به کودکان کار و حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی و همکاری‌های لازم بین طرفین و نهادهای مرتبط صورت پذیرد.

24

امضای این تفاهم‌نامه و تسهیلات پیش‌بینی شده در آن در حالی صورت می‌گیرد که در دوره‌های پیشین مدیریت شهری تدریس و اجرای موسیقی در سرای محلات با مشکلات و ممنوعیت‌هایی مواجه بود و بر طبق این تفاهم‌نامه و با مشارکت هنرمندان عرصه موسیقی می‌توان زمینه‌های شکوفایی استعدادها و نشاط اجتماعی در محلات شهر تهران را شاهد بود.

شهرداری تهران خانه موسیقی تفاهم نامه همکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر