کد خبر: 703743 A

اولین اجرای رسمی گروه موسیقی «بربطیان» به سرپرستی حسین بهروزی‌نیا در حالی برگزار شد که تعدادی از کودکان کار مهمان ویژه این کنسرت در تالار وحدت تهران بودند.

به گزارش ایلنا، اولین اجرای رسمی گروه موسیقی «بربطیان» به سرپرستی حسین بهروزی‌نیا شنبه شب، 24 آذر در حالی برگزار شد که تعدادی از کودکان کار مهمان ویژه این کنسرت در تالار وحدت تهران بودند. برنامه این کنسرت اجرای آثاری از حسین بهروزی‌نیا بود که در بخش‌های مختلف پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

31

در این کنسرت که شامل هفت نوازنده عود و بربت و چهار نوازنده سازهای کوبه‌ای بود بهناز بهنام‌نیا، مریم خدابخش، امین حیدری، حمید خوانساری، امین یساولی، حمید حاصلی به عنوان نوازندگان بربت و نگار اعزازی، فرهاد صفری، بهنام معصومی و پژمان نقشبندی به عنوان نوازندگان سازهای کوبه‌ای گروه اجرایی را تشکیل می‌دادند. این در حالی است که تعدادی از کودکان کار بنا به خواسته حسین بهروزی‌نیا به عنوان مهمان ویژه در کنسرت شب گذشته حضور داشتند و این موضوع با استقبال مخاطبان مواجه شد. 

در بخش اول کنسرت که به اجرای آثاری در دستگاه نوا اختصاص داشت، قطعاتی از آلبوم «از سنگ تا الماس» به آهنگسازی حسین بهروزی‌نیا اجرا شد. در بخش دوم نیز که به اجرای آثاری در مایه اصفهان تعلق داشت قطعات «سکوت»، «آفتاب نیمه شب» و سه قطعه محلی کردی با نام‌های «کولان»، «امان امان» و «گل نیشان» پیش روی مخاطبان قرار گرفت.  

32

کمیل هدایت‌زاده مددکار و سرپرست گروه موسیقی «آواز ارغوان» که مجموعه‌ای متشکل از کودکان کار است، پیش از آغاز بخش اصلی کنسرت ضمن قدردانی از بهروزی‌نیا در دعوت از کودکان کار برای تماشای اولین کنسرت گروه «بربطیان» توضیح داد: کودکان کار افراد بدسرپرستی هستند که ما بعد از مدتی تصمیم گرفتیم تا ضمن شناسایی توانایی تعدادی از آن‌ها در حوزه موسیقی ، گروهی را تشکیل داده و آن‌ها را برای اجرای برنامه آماده کنیم. از این رو گروه «آواز ارغوان» هشت سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد و ما در این مدت توانستیم این موضوع را اثبات کنیم که اگر فقط زمان کوتاهی را به این موضوعات اختصاص دهیم خیلی چیزها تغییر می‌کند و همین کودکان کار تبدیل به هنرمندانی می‌شوند که می‌توانند معرف خوبی برای موسیقی باشند. ما می‌دانیم تنها تفاوت ما با آن‌ها در این است که این عزیزان ناخواسته بد سرپرست شدند اما من و شما در کنار یک خانواده خوب در یک شرایط بهتر قرار گرفتیم. 

او افزود: خواهش من از همه مردم شریف ایران این است که اگر این کودکان در کوچه و خیابان به سمت شما آمدند، نه به آن‌ها پول بدهید و نه جنسی را از آن‌ها خریداری کنید. من فقط می‌خواهم اگر برایتان امکان داشت فقط چند دقیقه با آن‌ها هم کلام شوید و خود را چند لحظه جای آن‌ها بگذارید. خوشبختانه در کشور ما کمپین‌های زیادی در حمایت از محیط زیست و حیوانات وجود دارد اما من اکنون فکر می‌کنم احساس نوع دوستی در بین افراد جامعه آنقدر کمرنگ شده که می‌توانیم قبل از هر چیزی به فکر انسان دوستی و تشکیل کمپین‌هایی با این موضوعات باشیم. من باز هم از شما عزیزان خواهش می‌کنم اگر توانستید لحظاتی با این کودکان هم کلام شوید و به آن‌ها محبت کنید که این بچه‌ها محبت و مهربانی را درک کنند. 

33

سرپرست گروه موسیقی «آواز ارغوان» در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان کرد: من از حسین بهروزی‌نیا بسیار ممنونم که شرایطی را فراهم کرد تا تعدادی از بچه‌های کار امشب در این کنسرت حضور داشته باشند و بدانند چه سازی را دوست دارند تا با این علاقه کار خود را در موسیقی آغاز کنند. من فکر می‌کنم این بهترین چالشی است که هنرمندان می‌توانند در اجراهای زنده خود داشته باشند و از کودکان کار در کنسرت‌های خود دعوت کنند. من می‌دانم که با حضور این کودکان عزیز شب زیباتری برای هنرمندان و مخاطبان کنسرت‌ها رقم خواهد خورد. 

سهیل محمودی (شاعر و ترانه‌سرا) نیز در این برنامه با ابراز خرسندی از برگزاری اولین کنسرت رسمی گروه «بربطیان» گفت: بیایید نگذاریم اقتصاد برای موسیقی اصیل ایرانی تعیین تکلیف کند، بیایید نگذاریم ارتباط‌های موقعیت‌طلبانه برای هنر ما تعیین تکلیف کند. بیایید قدر گروه‌هایی چون «بربطیان» و «آواز ارغوان» را بدانیم و فضایی را برای آن‌ها فراهم کنیم که بتوانند به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خود بپردازند. 

حسین علیزاده، یدالله کابلی، عباس سجادی، علی بوستان، مهدیه محمدخانی و تعدادی دیگر از هنرمندان مهمانان ویژه اولین کنسرت رسمی گروه موسیقی «بربطیان» به سرپرستی حسین بهروزی‌نیا و تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» به مدیریت افشین معصومی را تشکیل می‌دادند.

کودکان کار حسین بهروزی نیا بربطیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر