کد خبر: 703633 A

«شوکران» نوزدهم به گفت‌وگوى چالشى با حسین کچویان، جامعه‌شناس و عضو شوراى عالى انقلاب فرهنگى اختصاص دارد.

به گزارش ایلنا، نوزدهمین برنامه تلویزیونی«شوکران» با حضور حسین کچویان، جامعه‌شناس و عضو شوراى عالى انقلاب فرهنگى، دوشنبه ٢٦ آذر ساعت ٢١ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

کچویان در «شوکران» نوزدهم با پیام فضلی‌نژاد در خصوص حکومت اسلامی، امکان بازاندیشی در انقلاب، میزان انرژی انقلاب و  مدرنیته و پیشرفت گفتگو می‌کند.

کچویان متولد ۱۳۳۸ تهران، عضو هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با حکم رهبر انقلاب است. او سال ۱۳۵۸ تحصیلات حوزوی خود را ابتدا از مدرسه عالی شهید مطهری شروع کرد. بحث‌های فلسفه، الهیات شفای ابن‌سینا، شواهدالربوبیه و اسفار را نزد آیت‌الله جوادی آملی آموخت. سال ۱۳۶۴ در رشته علوم اجتماعی دانشگاه تهران درجه کارشناسی‌ و در سال ۱۳۶۹ کارشناسی ارشد در رشته جامعه‌شناسی را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرد. او سال ١٣٨٠ از دانشگاه منچستر انگلیس با درجه دکترا فارغ‌التحصیل شد.

«هویت ما»، «تجددشناسی و غرب‌شناسی: حقیقت‌های متضاد»، «نظریه‌های جهانی‌شدن: پیامد چالش‌های فرهنگ و دین»، «تطورات گفتمان‌های هویتی ایران: ایرانی در کشاکش با تجدد و مابعد تجدد»، «نظریه‌های جهانی شدن و دین: مطالعه‌ای انتقادی»، «فوکو و دیرینه‌شناسی دانش، روایت تاریخ علوم انسانی از نوزایی تا مابعدالتجدد»، «کندوکاو در ماهیت معمایی ایران»، «فلسفه و جامعه‌شناسی سیاسی دکتر شریعتی» و «انقلاب اسلامى و انفتاح تاریخ» از جمله تألیفات کچویان است.

«شوکران» محصول مشترک حوزه هنری و شبکه چهار سیما به تهیه‌کنندگی علی قربانی است که دوشنبه‌ها حوالی ساعت ٢١ روی آنتن می‌رود و بازپخش آن نیز روزهای سه‌شنبه ١٠ صبح، جمعه ۱۴ و یکشنبه ساعت ١٩ است.

علاقه‌‌مندان برای تماشای قسمت‌های قبلی برنامه به آرشیو شبکه چهارسیما یا صفحات شوکران به نشانی  @ShokaranTV در فضای مجازی مراجعه کنند.

برنامه نوزدهم «شوکران» بررسی می‌کند «رفراندوم؛ آرى یا نه؟»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر