کد خبر: 702840 A

سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در حکمی، سرپرست جدید پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی –تاریخی را منصوب کرد.

به گزارش ایلنا، بهروز عمرانی (سرپرست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری) در حکمی غلامرضا رحمانی را به عنوان سرپرست پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی –تاریخی منصوب کرد.

رحمانی کارشناس مرمت اشیاء فرهنگی از دانشکده پردیس اصفهان دانشگاه هنر اصفهان (۱۳۷۵)، کارشناس ارشد مرمت اشیاء فرهنگی (۱۳۷۸) و دکترای همان رشته در دانشگاه هنر اصفهان است.

 او همکاری خود را با مرکز تحقیقات مرمت آثار تاریخی – فرهنگی به عنوان کارشناس مرمت از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۵ به عنوان سرپرست کارگاه اجرایی طرح آسیب شناسی و مستند نگاری تزیینات داخلی بنای گنبد سلطانیه منصوب شد.

وی  از آن تاریخ تا امروز عهده دار مسئولیت هدایت و مدیریت پروژه های بزرگ و مهم حفاظت و مرمت در سطح کشور بوده و  در سال  ۱۳۷۵به عنوان مرمتگر برتر در سطح سازمان برگزیده شد.

همچنین مقاله رحمانی در پنجمین همایش حفاظت و مرمت اشیاء تاریخی – فرهنگی، به عنوان یکی از سه مقاله برتر همایش معرفی شد.

وی با شکل گیری گروه‌های تخصصی در پژوهشکده  حفاظت و مرمت آثار فرهنگی -تاریخی در سال ۱۳۷۹ مسئولیت گروه حفاظت و مرمت نقاشی را عهده دار بوده و از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ در سمت معاونت پژوهشکده انجام وظیفه کرد.

علاوه بر تدریس دروس تخصصی رشته حفاظت و مرمت در مقاطع مختلف تحصیلی، مقالات متعددی در زمینه های گوناگون از وی به چاپ رسیده است.

 پیش از این کامران احمدی به مدت ۴سال و نیم ریاست پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی -تاریخی را عهده دار بود.

پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی –تاریخی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر