کد خبر: 701961 A

نژادبهرام در بازدید از دوسالانه مجسمه‌های شهری:

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران بعد از بازدید از دوسالانه مجسمه‌های شهری گفت: شهر ما نیازمند این است که نمادهایی برای آن تولید کنیم تا فضاهای جدیدی برای گفتگو و تعامل میان شهروندان ایجاد کند.

به گزارش ایلنا، زهرا نژادبهرام (عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران) به همراه برزین ضرغامی (مدیرعامل سازمان زیباسازی تهران) و مجتبی موسوی (دبیر دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران)، به بازدید از نمایشگاه آثار ششمین دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران پرداخت.

او پس از بازدید درخصوص مجمسه‌های شهری گفت: من به آثاری که بتواند در شهر فضای ارتباطی فراهم کند علاقه بیشتری دارم. موضوع «گفت و گو» موضوع بسیار مهمی است که متاسفانه در کشور ما بسیار کمرنگ شده یا مغفول مانده است. به رغم اینکه ما در ادبیات سنتی و ادبیات مذهبی خود بسیار اهل گفت و گو و مشورت هستیم اما در ارتباطات خود به دلایل متعددی که بخشی از آن غالب شدن فضاهای مجازی بر زندگی افراد است، میزان گفتگو در افراد بسیار کاهش پیدا کرده است.

نژادبهرام افزود: اگر بتوانیم نمادهایی برای شهر تولید کنیم که فضاهای جدیدی برای تقویت گفت و گوی بین افراد ایجاد کند، رسالت خود را به مسایل شهری انجام داده‌ایم. خوشبختانه تعداد زیادی از آثاری که در این نمایشگاه دیدم به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر مفهوم گفت و گو تاکید داشت و ارتباط انسان با طبیعت، انسان دیگر و موضوعاتی مثل صلح و فضای مشترک برای حرف زدن را مطرح می‌کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: این دوسالانه‌ها ضمن این که می‌تواند پاسداشت هنر مجسمه‌سازی باشد، فرصتی هم به مدیریت شهری می‌دهد که بتواند انتخاب‌های خوبی از میان این آثار برای نصب در شهر داشته باشد. برگزاری چنین دوسالانه‌هایی به مدیریت شهری کمک می‌کند فضاهای شهری را توسعه دهد تا بتواند از این ظرفیت‌هایی که در قالب هنر خودنمایی می‌کنند استفاده کند. اگر ما فضای عمومی شهری مناسب نداشته باشیم امکان استفاده از این آثار زیبا را نخواهیم داشت،  لذا از آنجا که مدیریت شهری این دوره مصمم است فضاهای عمومی شهر را بیشتر کند، به نظر من فرصت خوبی است تا بتواند از این دوسالانه آثار خیلی خوبی خریداری کند.

او درباره تاثیرات حضور مجسمه‌های شهری در فضا گفت: نباید در یک اثر هنری فقط دنبال آرامش باشیم، بلکه باید به انتقال پیام هم توجه کنیم. همین که مخاطب به اجزای یک اثر و چرایی وجود آنها فکر کند، یک گفت و گوی خوب با اثر برقرار کرده است. ممکن است دیدن آن اثر باعث ایجاد آرامش نشود اما این که وارد عمق ذهن مخاطب می‌شود و او را با پیام هنرمند آشنا می‌کند، باعث نشاط شهری می‌شود.

دوسالانه مجسمه‌های شهری مجسمه آزادی دوسالانه مجسمه‌های شهری تهران عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران مجسمه شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر