کد خبر: 700631 A

همزمان با بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، پایش و غربالگری سلامت بیش از ۲۵۰ کودکان و نوجوانان تماشاگر تئاتر و ۱۵۰ نفر از کارکنان و بازیگران تئاتر جشنواره صورت گرفت.

به گزارش ایلنا، همزمان با برگزاری برنامه پایش سلامت در ایام جشنواره تعدادی از کودکان محروم و تحت پوشش سازمان‌های بهزیستی و کمیته امداد از جمله افرادی بودند که هم برای دیدن تئاتر و هم برای غربالگری و پایش سلامت مراجعه کرده بودند.

سجاد مروجی (مدیرعامل شرکت سلامت الکترونیک برکت) که مسئولیت این غربالگری مبتنی بر فناوری سلامت در جشنواره را برعهده داشت، درخصوص این برنامه توضیح داد: فناوری‌های حوزه سلامت الکترونیکی نقش بسیار پراهمیتی را در پیشگیری و تشخیص به موقع بیماری برعهده دارند و نیازمند توسعه این خدمات در سطح کشور هستند، بستر فرهنگسازی در این خصوص با همکاری هنرمندان شاخص می‌تواند زمینه‌سازی مناسبی را در توسعه خدمات سلامت الکترونیکی در کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه زیرساخت خیریه‌های حوزه فناوری سلامت و سلامت الکترونیک نیز با همکاری هنرمندان می‌تواند توسعه این امر در کشور را تسهیل کند تعداد افرادی که در این جشنواره مورد پایش سلامت قرار گرفته بودند را نزدیک به ۵۰۰ نفر عنوان کرد.

مریم کاظمی (دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان) نیز در اظهاراتی بیان کرد: پایش و غربالگری سلامت تماشاگر تئاتر با اولویت کودکان محروم و تحت و پوشش همزمان با جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان و برای اولین بار مبتنی بر فناوری‌های سلامت الکترونیکی انجام گرفت. در این ایام حضور هنرمندان شاخص کودکان از جمله آقای قناد(عمو قناد) و عمو حمید را در غرفه شرکت سلامت الکترونیک برکت شاهد بودیم.

وی تصریح کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان زمینه‌ساز فرهنگی این امر به‌خصوص در حوزه کودکان محروم بود که امیدواریم نه فقط در طی جشنواره‌های تئاتر سال آینده بلکه در سایر برنامه‌های ملی حوزه‌های مشابه نیز صورت پذیرد.

عباس نجاری، پزشک معتمد نیز در ادامه بیان داشت: عدالت اجتماعی در حوزه سلامت به‌واسطه توسعه خدمات سلامت الکترونیک بوجود می‌آید که هنرمندان سفیران و پیشگام توسعه این امر در کشور هستند.

تئاتر جشنواره بین المللی سلامت کودک و نوجوان کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر