کد خبر: 700526 A

معرفی گروه آخر بازیگران «خنکای ختم خاطره» و اجرای «تیمون آتنی» با نویسندگی و کارگردانی مهدی رضایی در تماشاخانه شانو دو خبر از تازه‌های تئاتر است.

به گزارش ایلنا، بازیگران جوان نمایش «خنکای ختم خاطره» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ که از ۲۵ آذر روی صحنه خواهد رفت، معرفی شدند.  

بازیگران جوان نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ که از ۲۵ آذر ساعت ۲۰ در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت، معرفی شدند. پریا وزیری، سارا شاهرودیان، امید سلیمی، هیراد آذرنگ و ماهرخ لک بازیگران جوانی هستند که در این نمایش بازی می‌کنند.

حمیدرضا آذرنگ پیش از این نیز در نمایش «ترن» از بازیگران جوان استفاده کرده بود.

با اعلام آخرین گروه از بازیگران «خنکای ختم خاطره» امروز شنبه ۱۷ آذر ساعت ۱۲ پیش‌فروش بلیت‌های این نمایش در سامانه تیکیت آغاز خواهد شد.

فاطمه معتمدآریا، حمیدرضا آذرنگ، علی سلیمانی، مرتضی آقاحسینی، مجید رحمتی، امین میری، بهنام شرفی، پریا وزیری، سارا شاهرودیان، امید سلیمی، هیراد آذرنگ و ماهرخ لک بازیگران این اثر هستند.

آذرنگ برای نگارش این نمایش‌نامه جایزه نخست نویسندگی در بخش بین‌الملل بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را دریافت کرده است.

خلاصه داستان «خنکای ختم خاطره» از زبان نویسنده: «پس از سال‌ها سربازی از زیر خاک زنده بیرون می‌آید و تنها نشانی‌اش نامِ بی‌نشانِ اوست... یوسف. حالا گروهی به دنبالِ یوسف گمشده‌ها می‌گردند.»

وحید لک (مجری طرح و مدیرتولید)، رضا مهدی‌زاده (طراح صحنه)، الهام شعبانی (طراح لباس)، همراز بیان (طراح پوستر)، عباس عباسی (طراح گریم)، محمدجواد طالبی (موسیقی)، یوسف عبدالرضایی (عکس)، محمد گودرزیانی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، احسان دلدار (مدیر هماهنگی اجرا)، امیرعلی پریز (مدیر صحنه)،راضیه اسماعیلی (منشی‌صحنه)، آوا فیاض (مدیر تبلیغات و مشاور رسانه‌) و فواد خراباتی (مدیر روابط‌عمومی)، فرزین طاهری (مستندساز) پیام نیکخواه (عکس پشت‌صحنه) عوامل این نمایش هستند.

IMG-20181205-WA0062

«تیمون آتنی» در شانو

«تیمون آتنی» با نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهدی رضایی و تهیه‌کنندگی حمیدرضا عیوضی، از هجدهم آذر ۱۳۹۷ در تماشاخانۀ شانو روی صحنه می‌رود.

این نمایش، نگاهی آزاد از نمایشنامۀ «تیمون آتنی» اثر ویلیام شکسپیر است که سه اجرا در جشنوارۀ فجر ۱۳۹۶ در عمارت نوفل‌لوشاتو (ارغنون سابق) داشته است؛ اثری که با استقبال مخاطبان در آن زمان قرار گرفت و همین سبب شد تا دوباره برای تعداد بیشتری از تماشاگران به نمایش درآید.

این اثرِ شکسپیر، از تراژدی‌های کمتر شناخته‌شدۀ او در ایران است؛ به گونه‌ای که در کشورهای صاحب سبک در زمینۀ هنرهای نمایشی، این متن مکرراً اجرا شده است؛ متنی که نگاه ویژه‌ای به انسان دارد.  مهدی رضایی با رویکردی نوین، این متن را بازنگری کرده و به تصویر کشیده که حرکتی پژوهشی در راستای خلق تئاترِ بدون متن (مبتنی بر بازیگر‌های بداهه‌پرداز) است. رضایی، این نوع نمایش را نه‌تنها در جشنوارۀ فجر۱۳۹۶ بلکه به‌عنوان پروژۀ عملیِ پایان‌نامۀ کارشناسی ارشد، در دانشگاه نبی‌اکرم (مهرماه ۱۳۹۶) به اجرا درآورده که در هر دو مورد، با استقبال استادان، دانشجویان، منتقدان و تماشاگران مواجه شده است.

در این نمایش مهدی رضایی، حمیدرضا عیوضی، فرزین فولادپنجه، بنیامین میلان، فرناز افشار و صدف روزبهانی به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل «تیمون آتنی» عبارت‌اند از: مشاور کارگردان و طراح لباس: آتنا تندرو، طراح نور: مهدی رضایی، طراح گرافیک: یاشار مشیرفر، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: عماد زارعی، مدیر صحنه: محمدعلی فرازی، مدیر اجرایی: حمیدرضا عیوضی، ساخت ویدیوهای تبلیغاتی: آیدین دلبسته، آیدا خدایی و یاشار مشیرفر، عکاس: ساره ارجمند، شعر، صدا و موسیقی تیزر: محمد افشار، مشاور تبلیغات: مهران عشریه، مدیر روابط عمومی: ندا کاوندی، تبلیغات مجازی: باربد طولابی (تهران‌تماشا).

پیش‌فروش بلیت این اجرا در سایت تیوال آغاز شده است. «تیمون آتنی» تا بیست‌وهشتم آذرماه، هرروز به غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانۀ شانو به نشانی خیابان وصال شیرازی، بالاتر از چهارراه طالقانی، کوچۀ فرهنگی (بهنام) به اجرا درمی‌آید.

تئاتر سربازی گرافیک جوان خنکای ختم خاطره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر