کد خبر: 697873 A

از دو کتاب در موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه نیاوران رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در ادامه برگزاری نمایشگاه‌های دوره‌ای و رونمایی آثار خود، برای نخستین بار از دو جلد کتاب اثر "رولف بنی" عکاس مشهور کانادایی رونمایی کرد.

رولف بنی که از جمله چهره‌‌های برجسته تاریخ عکاسی جهان به شمار می‌رود در دو کتاب "پل فیروزه" چاپ شده در سال ۱۹۷۵ میلادی و "عناصر سرنوشت" چاپ شده در سال ۱۹۷۸میلادی که در موزه کتابخانه نیاوران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته به مسائل فرهنگی، روابط انسانی و همچنین معرفی مکان‌های دیدنی ایران پرداخته است.

این دو کتاب که به دنبال تقاضای بازدیدکنندگان برای نمایش کتاب‌های امضاء دار موجود در این موزه به نمایش درآمده از جمله کامل‌ترین مجموعه‌های تصویری در نشان دادن ویژگی‌های فرهنگی، شیوه زندگی و اقلیم‌‌های متنوع جغرافیایی در ایران است و شامل تصاویری از مناظر، بناها، آثار باستانی، مردم و فرهنگ ایران بوده و به دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده است.

یکی از ویژگی‌های منحصر بفرد موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران که این فضا را از سایر کتابخانه‌های دیگر متمایز ساخته و آن را مبدل به فضای موزه‌ای نموده، وجود گنجینه‌ای ارزشمند از کتب اهدایی از طرف سران کشورها، هنرمندان، شعرا و نویسندگان نامی از جمله پروین اعتصامی، علی نقی وزیری، منوچهر آتشی، جان اف کندی، والت دیزنی، جواهر لعل نهرو، رولف بنی، گریشمن و امضاء بسیاری از افراد سرشناس دیگر است.

علاقه مندان جهت بازدید از این آثار ارزشمند می‌توانند تا پایان آذر ماه از ساعت ۸ تا ۱۶ به موزه کتابخانه سلطنتی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه نمایند و این مجموعه تا ساعت ۱۷ فعال است.

رونمایی مجموعه نیاوران رولف بنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر