کد خبر: 697844 A

مراسم بزرگداشت و رونمایی از تندیس محمد خزائلی صبح روز یکشنبه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، درنظر دارد در راستای پاسداشت خدمات، فعالیت‌ها و اقدامات «دکتر محمد خزائلی»، دانشمند و محقق نابینای معاصر و بازنمود نقش والای اراده در گذار از محدودیت‌ها و نیل به توفیقاتی چندوجهی؛ و در راه فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به جامعه در زمینه توانمندی‌های افراد با آسیب بینایی، الگوسازی و ارتقای آگاهی‌های اجتماعی، آیین بزرگداشت دکتر محمد خزائلی و رونمایی از سردیس وی را با حضور خانواده، دوستان و شاگردانش برگزار کند.

اخذ سه لیسانس و دو دکترا از دانشگاه تهران، گرفتن چند مدال و نشان علمی کشوری، ابداع مدرسه شبانه در ایران و تأسیس ۱۱ مدرسه دیگر و آموزشگاه بزرگسالان نابینا، تألیف بیش از ۳۵ عنوان کتاب، تأسیس انجمن حمایت و هدایت نابینایان ایران، خلق آثار گرانسنگ در قرآن‌پژوهی، سعدی پژوهی ، تربیت شاگردان فراوان، احیای جایگاه فرهنگی و حقوق اجتماعی و آموزشی نابینایان و... از جمله فعالیت‌ها و خدمات دکتر محمد خزائلی است.

این برنامه، یکشنبه ۱۱ آذر ساعت ۹ صبح در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به نشانی بزرگراه شهید حقانی(غرب به شرق)، بلوار کتابخانه ملی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مرکز همایش‌ها، تالار قلم برگزار می‌شود.

نابینایان کتابخانه ملی دکتر محمد خزائلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر