کد خبر: 697705 A

هوشیار خیام (پیانیست آلبوم «دستچین آثار پیانوی فرید عمران»)، عمران (آهنگساز) را هنرمندی می‌خواند که در کنار ما ایستاده و موسیقی‎اش مثل آب، مثل باران بر ما می‌بارد.

به گزارش ایلنا، مجموعه‌ای از آثار پیانویی فرید عمران به نوازندگی هوشیار خیام تحت عنوان آلبوم «دستچین آثار پیانو» روز دوشنبه 12 آذر در شهر کتاب مرکزی رونمایی می‌شود.

این آلبوم دربرگیرنده دو سی‌دی از مجموعه آثار ضبط شده فرید عمران به نوازندگی هوشیار خیام در چند سال اخیر است که به تازگی منتشر شده است.

در این برنامه که عمران (آهنگساز) به میزبانی حضور خواهد داشت، نادر مشایخی و کیاوش صاحب‌نسق درباره اثر صحبت می‌کنند.

30

هوشیار خیام (پیانیست این مجموعه) درباره دستچین آثار پیانویی فرید عمران گفت: آثار فرید عمران بخش مهمی از ادبیات موسیقی معاصر کشورمان را شکل داده است. این آثار در طول سال‌ها کار و تفکر شکل گرفته است. مثل هر اثر مهم هنری بارها دوباره نو‌نویسی شده، صیقل خورده و شفاف شده است. هیچ چیز شگفت‌انگیزتر از لحظه‌های کشف یک اتفاق ساده نیست، جایی پنهان میان نت‌هایی با عمق نیم قرن مکاشفه. موسیقی عمران را پیش از این به عمارتی شبیه دیدم با سقف بلند و پنجره‌های بی‌هراس. عمارتی سفید و بلند در جایی پنهان میان پیچک و یاس. کاش روزی هنرمند جوان ما، گم شده میان انبوه اصوات، یاد بگیرد که موسیقی را تنها از آن سوی مرزها نجوید، چرا که در همین میان، هنرمندی در کنار ما ایستاده که موسیقی خود را از فراز ابرها جُسته و موسیقی‌اش مثل آب، مثل باران بر ما می‌بارد.

آلبوم «دستچین آثار پیانو» روز دوشنبه 12 آذر در شهر کتاب مرکزی، واقع در خیابان شریعتی بالاتر از مطهری نبش کوچه کلاته،  راس ساعت 18 رونمایی می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.

هوشیار خیام فرید عمران آلبوم دستچین آثار پیانوی فرید عمران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر