کد خبر: 697643 A

فارس باقری، اشکان خیل‌نژاد و ستاره پسیانی با حکم بهزاد صدیقی دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به عنوان اعضای گروه انتخاب بخش مسابقه مونولوگ این جشنواره معرفی و منصوب شدند.

به گزارش ایلنا، بهزاد صدیقی در احکامی، با اشاره به سوابق و تجربیات ارزشمند ستاره پسیانی در حوزه بازیگری، اشکان خیل‌نژاد در حوزه کارگردانی و فارس باقری در زمینه نمایشنامه‌نویسی، هنرمندان یاد شده را به عنوان اعضای گروه انتخاب بخش مسابقه مونولوگ جشنواره رادی منصوب کرد.

متن حکم دبیر جشنواره خطاب به هنرمندان مذکور به این شرح است:

«به نام خداوند زیبایی و قلم

هنرمند گرامی

جناب آقای دکتر فارس باقری / جناب آقای اشکان خیل نژاد/ بانو ستاره پسیانی

با توجه به تجربیات ارزشمندتان در عرصه نمایشنامه‌نویسی/ کارگردانی/ بازیگری و حضور فعالانه و تأثیرگذارتان در تئاتر، سرکار/جنابعالی را به عنوان عضو هیئت انتخاب بخش مسابقه مونولوگ نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی منصوب می‌کنم.

امیدوارم حضور ارزشمندتان در این رویداد ملی- فرهنگی در پویایی و هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره مؤثر واقع شود و این رخداد هنری با نگاه مدبرانه‌‌تان سهم به‌سزایی در معرفی آثار خلاقانه و نوگرایانه در تئاتر ایران زمین داشته باشد.

با قدردانی از شما برای پذیرش این مسئولیت، توفیق روزافزونتان را آرزومندم.

بهزاد صدیقی

دبیر نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی»

بر پایه این گزارش ستاره پسیانی بازیگر سینما و تئاتر از سال ۱۳۶۹ تاکنون به صورت مستمر بر صحنه تئاتر حضور داشته است وی برنده تندیس بهترین بازیگر زن در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش مسابقه ایران(ب) برای بازی در نمایش «صد در صد» به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی شد. اشکان خیل‌نژاد دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته نمایش گرایش کارگردانی است. وی تجربه بازی در سینما، اجرا در تلویزیون و کارگردانی آثار موفقی در حوزه تئاتر را در کارنامه کاری خود دارد. فارس باقری نمایشنامه‌نویس، کارگردان و استاد دانشگاه است. او برگزیده دو دوره ادبیات نمایشی سال ایران برای نمایش «پروانه بر ناقوس» و «باشب»، برگزیده جشنواره تئاتر فجر برای نگارش نمایش «پروانه بر ناقوس»، برگزیده داستان‌نویسی و دریافت قلم زرین و کاندیدای جایزه داستان‌نویسی گلشیری شده است.

بخش مونولوگ نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی به صورت رقابتی برگزار می‌شود و کارگردانان و نمایشنامه‌نویسان سراسر کشور می‌توانند با ارسال نمایشنامه‌های مونولوگ متقاضی حضور در این بخش جشنواره باشند. علاقه‌مندان شرکت در این بخش می‌توانند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷ نسبت به ارسال مدارک درخواستی جشنواره اقدام کنند. ضمنا اسامی آثار پذیرفته شده در این بخش نیز روز  شنبه ۱۵ دی ۹۷ اعلام می‌شود.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی از ۱۸ تا ۲۸ دی ۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود.

ایران تئاتر تلویزیون گروه انتخاب اشکان خیل نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر