کد خبر: 696952 A

آثار نقاشی محبوبه پهلوان در نمایشگاهی تحت عنوان " انقلاب تا جمهوری" در گالری فردا به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ایلنا، در نمایشگاه "انقلاب تا جمهوری" آثاری از محبوبه پهلوان روی دیوار این گالری خواهد رفت که ترکیبی از تکنیک‌های مختلف خواهد بود. این هنرمند در این نمایشگاه آخرین آثار خود را به نمایش خواهد گذاشت که بیشتر آنها فضای شهری و انسان امروزی در این فضا را ترسیم کرده است.

در نمایشگاه محبوبه پهلوان ۲۵ اثر نقاشی از  این هنرمند نمایش داده خواهد شد.

در استیتمنت نمایشگاه "انقلاب تا جمهوری" آمده است: توجه به ویترین‌های شهری به عنوان ویترینی جهت نمایش فرهنگ و زبان گفتمانی جامعه‌ی شهری، پیش‌تر با پروژه بازارهای شهری آغاز شد. شهر به عنوان بستری متکثر از الگوهای فرهنگی در پروژه‌‌ی نقاشی سال‌های۹۱-۹۷ به صورت گونه‌ای فرهنگی شکل گرفت و تصویر آن با گزینش‌های انتخابی فعالیت در ذهن مخاطب شهری را می‌طلبد. گزیده‌های شهری تصویری است از شهر هر روز شهروندان و انتخاب قابی جهت ماندگاری گوشه‌های آن با جهان‌بینی و زبانی شخصی است. ویترین‌های شهری به عنوان ویترینی جهت نمایش فرهنگ عموم و بازنمایی چیدمانی گفتمان جامعه در فرهنگ عامه، صورتی فرهنگی از اشیاء روزمره می‌سازد.

اشیاء و اجزاء شهری در خیابان انقلاب به عنوان خیابانی مرکزی با تاریخ ۱۰۰ ساله، تغییرکاربری‌های چندگونه و سپری شدن سه دوره مهم از تاریخ ایران، گونه‌ای فرهنگ بصری و نوشتاری جامعه امروز را نشان می‌دهند. نئون‌ها و شبرنگ‌ها با نوشتارها و عناصر بصری چون مانکن‌ها و مجسمه ها در تلفیق با هم معانی متکثر جامعه امروز را نشان می‌دهند و کنایه‌ای به طنز و جد به فرهنگ عمومی فضاهای شهری دارد.

محبوبه پهلوان که دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد نقاشی هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دکترای پژوهش هنر دانشگاه تهران است، نمایشگاه گروهی دانشگاه تهران، نمایشگاه گروهی خانه هنرمندان، نمایشگاه هشتمین دوسالانه  ملی نقاشی ایران، شرکت در اولین و دومین دوسالانه دیوارنگاری، نمایشگاه دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، اکسپو نقاشی دانشگاه الزهرا در پردیس گالری ملت، نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان "درکوچه باغ خیال" و چندین نمایشگاه دیگر را در رزومه خود دارد.

این نمایشگاه از نهم آذرماه تا پانزدهم این ماه در گالری فردا برپا می شود و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ مراجعه کنند. گالری روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ میزبان بازدیدکنندگان است.و یا  برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند با تلفن ۸۶۰۷۲۶۰۲ تماس بگیرند.

انقلاب نقاشی جمهوری گالری فردا محبوبه پهلوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر