کد خبر: 696820 A

اثرات ناشی از سه روز بارندگی شدید در چغازنبیل با اقدامات حفاظتی و مرمتی فوری مهار شد.

به گزارش ایلنا؛ اقدامات فوری حفاظتی پس از ۳ روز بارندگی شدید در چغازنبیل انجام گرفت.

عاطفه رشنویی (مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت ‌تپه با اعلام این خبر گفت: به محض پایان گرفتن باران سیل‌آسای روزهای اخیر، کار حفاظت اضطراری و رفع تغییراتی که باران ایجاد کرده بود، آغازشد.

رشنویی با اشاره به بارش۱۰۰ میلی‌متری باران طی ۳ روز، خبرداد: طبیعتا با افزایش قدرت عوامل آسیب‌زا،کار حفاظت معمول نیز باید شکل اورژانسی و فشرده بگیرد. بنابراین با قطع بارندگی، ۲۰ نیروی کار به بخش عملیاتی پایگاه چغازنبیل اضافه شدند و اصلاح تاثیرات باران در دستور کار قرار گرفت.

رشنویی با اشاره به باران‌های سیل‌آسای پاییزی در خوزستان، تاکید کرد: البته ما پیش‌بینی‌های لازم برای کنترل اثرات ناشی از این بارندگی‌ها را داشتیم. به همین جهت، پیش از شروع بارندگی، ورود گردشگران به محوطه میراث جهانی چغازنبیل متوقف شد و این توقف تا پایان عملیات حفاظت و مرمت فوری ادامه خواهد داشت.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه با تاکید بر اینکه حفاظت یک امر دایمی است، ادامه داد: غافلگیری در تغییرات فصلی برای محوطه‌های میراث جهانی و تحت حفاظت معنایی ندارد و برنامه‌ریزی سالانه می‌تواند خسارت‌های طبیعی را به حداقل برساند.

23

بارندگی گردشگر چغازنبیل اقدامات فوری حفاظتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر