کد خبر: 696477 A

پیوستن بهنام شرفی و علی سلیمانی به «خنکای ختم خاطره» حمیدرضا آذرنگ و نادر فلاح، مهدی برومند و علی پویا قاسمی به نمایش «بازیافتی‌ها» به کارگردانی رضا حیدری دو خبر از تازه‌های تئاتر است.

به گزارش ایلنا، بهنام شرفی و علی سلیمانی به نمایش «خنکای ختم خاطره» به نویسندگی کارگردانی حمیدرضا آذرنگ که از ۲۴ آذر در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت، پیوستند.

وحید لک (مجری طرح و مدیرتولید)، رضا مهدی‌زاده (طراح صحنه)، الهام شعبانی (طراح لباس)، همراز بیان (طراح پوستر)، محمدجواد طالبی (آهنگساز)، محمد گودرزیانی (دستیار کارگردان)، امیرعلی پریز (دستیار دوم کارگردان)، راضیه اسماعیلی (منشی‌صحنه)، آوا فیاض (مدیر تبلیغات و مشاور رسانه‌ای) و فواد خراباتی (مدیر روابط‌عمومی)، فرزین طاهری (مستندساز) پیام نیکخواه (عکاس) عوامل این نمایش هستند.

آذرنگ برای نگارش این نمایش‌نامه جایزه نخست نویسندگی در بخش بین‌الملل بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را دریافت کرده است.

«خنکای ختم خاطره» داستان سربازی به نام یوسف است که در کما به سر می‌برد، همه چیزش از بین رفته و فقط چشم و دلش سالم مانده‌اند. فرشته‌ای واسطه‌ای آمدن او از عالم برزخ به زمین (دنیای زندگان) می‌شود. مأموران بنیاد شهید هر چه بیشتر تلاش می‌کنند تا والدین اصلیی وسف را بیابند، با متقاضیان بیشتری روبرو می‌شوند و این روند به گونه‌ای فزاینده و بدون پایان تا انتها ادامه می‌یابد. «خنکای ختم خاطره» زندگی این خانواده‌ها و مشکلات آنان را به نمایش می‌گذارد.

آخرین کارگردانی آذرنگ نمایش «ترن» بود که بهمن و اسفند ۹۵ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت و با استقبال تماشاگران روبرو شد.

تکمیل بازیگران «بازیافتی‌ها»

با پیوستن نادر فلاح، مهدی برومند و علی پویا قاسمی، گروه بازیگران نمایش «بازیافتی‌ها» به کارگردانی رضا حیدری، تکمیل شد. دیگر بازیگران این نمایش، امیر کربلایی‌زاده و الهام شعبانی هستند.

این نمایش آذر ماه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. نمایشنامه «بازیافتی‌ها» توسط رضا حیدری به نگارش در آمده است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: مهمانانی به یک مهمانی در ناکجا آباد دعوت شده‌اند، نه مهمان و نه میزبان می‌دانند اینجا کجاست. میخی زنگ زده، سرنگی شکسته شده، سیگاری کشیده شده، آدامسی جویده شده و یکی که گوشه‌ای کناری نظاره می‌کند.

رضا حیدری که طراح نور شناخته شده تئاتر است، تاکنون طراحی نور سیصد و پنجاه تئاتر را بر عهده داشته است و ۴۵ جایزه، دیپلم افتخار و لوح سپاس را از آن خود کرده است.

عوامل «بازیافتی‌ها» عبارتند از:

مدیرتولید: حسین دیردار، طراح صحنه: رضا مهدی‌زاده، طراح لباس: مژگان عیوضی، طراح گریم: نوید فرح مرزی، آهنگساز: شروین بختیاری، دستیاران کارگردان: بهارخالقی، سهیلا اکبرزاده، عکاس: احسان نقابت، مشاور رسانه‌ای و تبلیغات: آیدا اورنگ، طراح پوستر: سپیده سحر.

تئاتر زمین خنکای ختم خاطره حمیدرضا آذرنگ علی سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر