کد خبر: 696282 A

در راستای ارتقای سطح علمی و سطح تفکرات و بینش‌های یک جامعه، تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه آموزشی بین موسسات سوده و برهان منعقد شد.

به گزارش ایلنا، همزمان با میلاد رسول خاتم تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه آموزشی بین موسسه سوده و موسسه برهان با حضور اسماعیل نخعی (مدیرعامل موسسه سوده) و طه محجوب (مدیرعامل موسسه آموزشی فرهنگی برهان علم ومعرفت) به امضا رسید.

طه محجوب (مدیرعامل موسسه برهان ) در این جلسه با اشاره به حدیث امام صادق(ع) «نحن ابناء الدلیل» درخصوص هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه گفت: رسالت موسسه برهان از امضای این تفاهم‌نامه ارتقای سطح تفکر جامعه و توانایی‌های ذهنی است.

به گفته وی؛ ارتقای سطح فکری و آموزشی مربیان و به تبع آن پرورش کودکان نقاد و پرسشگر و دانش‌آموزان متفکر از اهداف ما در این تفاهم‌نامه است که با امضای تفاهم‌نامه اخیر توانایی به آموزش و آماده‌سازی ۸۰ هزار مربی را برای استخدام در آموزش پرورش تا سال ۱۴۰۲ داریم.

محجوب در ادامه تاکید کرد: تفاهم‌نامه بین موسسه سوره و برهان برای مدت یکسال به  امضاء رسیده و متقاضیان  ثبت‌نام تا پایان آذرماه فرصت دارند ازطریق سامانه www.burhanem.ir ثبت نام کنند.

در ادامه این جلسه؛ اسماعیل نخعی (مدیرعامل موسسه سوره ) افزود: موسسه سوده یکی از معدود موسسه‌هایی هست که به استناد ماده ۵۹ قانون مدیریت خدمات کشوری مجوز فعالیت اخذ کرده است.

به گفته وی؛ موسسه سوره حدود دو سال است فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده و محدوده فعالیت آن در تمام سازمان‌های اجتماعی و اداری کشور است.

نخعی در ادامه درباره هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه با موسسه برهان گفت: تفاهم‌نامه ما با برهان در شروع آموزش مربیان پیش دبستانی است، که ما امیدواریم آن را در سطوح مختلف در چهارچوب قانون ادامه دهیم.

به گفته وی؛ هدف از امضای جنین تفاهم‌نامه‌هایی توانمندسازی نیروهای انسانی و بهبود کیفیت آموزش در کشور است که دوره پیش دبستانی این موضوع دارای اهمیت بیشتری است.

 او با ذکر دلایل اهمیت ارتقاع آموزش مربیان پیش دبستانی گفت: یکی از دلایل اهمیت این موضوع این است که شورای عالی آموزش و پرورش چند سالی اقدام به عنوان دوره رسمی آموزش آن را  پذیرفته است. در عین حال این دوره‌ها اعم از پیش دبستان و مهدکودک توسط نهادها و موسسات مختلف همانند بهزیستی و بعضی از ارگان‌های دیگر اجرا می‌شود، در نتیجه در آموزش رویه یکسان و هماهنگ اجرا نمی‌شود که برای اصلاح آن اقدام کرد که آموزش مربیان یکی از عمده‌ترین این اقدامات است. همچنین این دوره به عنوان پایه و زیربنای آموزش اهمیت ویژه‌ای دارد، که متاسفانه تاکنون کمی در مورد آن غفلت شده است.در عین حال جامعه هدف موسسه برهان که عمدتا جامعه کارگری کشور است برای موسسه سوده هم ارزش و اهمیت خاصی قائل است.

مدیرعامل موسسه سوره در پایان سخنان خود از سایر نهادها و موسساتی که به آموزش این دوره‌ها می‌پردازند خواست برای ارتقای سطح آموزشی نیروی انسانی تاکید کرد.

تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه موسسه برهان وسوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر