کد خبر: 692687 A

نمایش «داستان یک مرد و سایه‌اش» به کارگردانی جوزِپه سِمِرارو از کشور ایتالیا در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا، در آغاز این نمایش صحنه خالی است، نورها خاموش می‌شوند و سپس مردی معمولی روی صحنه می‌آید و شروع به ساختن خانه‌اش با آجرهای نامرئی می‌کند.

نمایش «داستان یک مرد و سایه‌اش» تولید کمپانی پرینسیپو آتیوو تِترو است که از کشور ایتالیا به مدت ۵۵ دقیقه در جشنواره اجرا می‌شود.

جوزپه سِمِرارو و داریو کادی بازیگران نمایش هستند. طراح نور مارکو مرکانتی، صدا و موسیقی کاری از لئون بارتلو است. جوزِپه سِمِرارو نویسنده و کارگردان نمایش محسوب می‌شود.

جوزِپه سِمِرارو پس از سال‌ها فعالیت و تجربه در زمینه کارگاه‌های آموزشی تئاتر در بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۹ ، با هنرمندان ایتالیایی و خارجی کمپانی «پرینسیپو آتیو تِتِرو» را بنیان‌گذاری کردند.

این کمپانی در سال ۲۰۰۷ تولیدات خود را عرضه کرد. از اولین اجراهای جوزِپه سِمِرارو می‌توان به نمایش‌های «جریان‌ها» و «من دارم تعجب می‌کنم که جن و پری‌ها مثل پروانه‌ها پرواز می‌کنند»، اشاره کرد.

یکی از کارهای او که توانست به مرحله نهایی جوایز سال ۲۰۰۸ راه یابد، نمایش «داستان یک مرد و سایه‌اش» است. این اثر توانست جایزه «ایلو» را در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و همچنین جایزه «پادووا» را در سال ۲۰۱۰ به خود اختصاص دهد.

بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۲۹ آبان تا ۳ آذر ماه با دبیری مریم کاظمی و به میزبانی شهر همدان برگزار می‌شود.

ایتالیا تئاتر جهان کودک و نوجوان همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر