کد خبر: 692654 A

تا پایان مدت زمان فراخوان بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی، چکیده ۲۷ مقاله به دبیرخانه نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی ارسال شده است.

به گزارش ایلنا، روح‌الله جعفری، دبیر بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی این جشنواره با ابراز خرسندی از توجه هنرمندان، پژوهشگران، محققان و اصحاب قلم نسبت به این بخش از همیاری و مشارکت ایشان قدردانی کرد و افزود: در حال حاضر، ۲۷ چکیده‌ مذکور، کدگذاری شده که در اختیار هیئت داوران این بخش قرارداده می‌شود. داوران محترم طی یک هفته، به خوانش این چکیده‌ها مبادرت می‌ورزند و سپس در یک  نشست رسمی، جمع‌بندی انتخاب مقالات راه یافته به مرحله نهایی جشنواره صورت می‌گیرد.

دبیر بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی در ادامه خاطرنشان ساخت: از ۲۷ چکیده‌ ارسال‌شده، تعدادی از آن‌ها دو نویسنده به صورت مشترک داشته است و به ‌لحاظ آماری، ۱۰ زن و ۱۹ مرد نویسنده این چکیده‌ها هستند. ضمن این که این ۲۷ چکیده از شهرهای تهران، تبریز، کرج، مشهد، بابل، قم و... به دبیرخانه ارسال شده است و بیشترین تعداد آن‌ها از شهر تهران بوده است.

جعفری هم‌چنین اضافه کرد: موضوعات و عناوین بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی در پنج بخش شامل ۱- سبک زندگی ایرانی و بررسی نقش مفهوم شهر و شهرنشینی در شکل‌گیری تحولات اجتماعی ایران در آثار استاد اکبر رادی ۲- بررسی تطبیقی نمایشنامه‌های استاد اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان ۳- گرته‌برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار استاد اکبر رادی ۴- الف) تک‌آوایی یا چندآوایی در نقد آثار استاد اکبر رادی ب) بررسی آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی ج) افق‌های تفسیر آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد هرمنوتیکی ۶- شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های استاد اکبر رادی، تعیین شده بودند که خوشبختانه هر پنج بخش مورد استقبال پژوهشگران قرار گرفت و چکیده ی مقالات در همه بخش‌های یاد شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.  

بر اساس این گزارش، سمینار رادی شناسی در روز یکشنبه ۲۳ دی برگزار می‌شود و مقاله‌های منتخب هیئت داوران این بخش، از سوی پژوهشگران در این سمینار ارائه خواهد شد. همچنین بر اساس اعلام دبیرخانه این جشنواره، مقاله‌های انتخاب‌شده در ششمین جلد کتاب رادی‌شناسی نیز به چاپ می‌رسند.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی از ۱۸ تا ۲۸ دی ۹۷ توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود.

تئاتر جهان سبک زندگی مشهد فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر