کد خبر: 692579 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش در آیین گشایش چهارمین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی از راه‌اندازی کلاس‌های بازی و اسباب بازی در مدارس ۱۰ استان کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد بطحایی (وزیر آموزش و پرورش) در بخش نخست سخنان خود اسباب‌بازی را یکی از تجهیزات آموزشی و بخشی از نظام فن‌آوری آموزشی خواند و گفت: امروزه اسباب‌بازی تنها وسیله‌ای برای سرگرمی و تفریح نیست و اسباب‌بازی‌ها اهداف آموزشی و یادگیری را دنبال می‌کنند.

بطحایی ادامه داد: ما با کمک اسباب‌بازی‌ها و با استفاده از آن‌ها یادگیری کودکان را تسهیل کرده و تسریع می‌بخشیم.

وی تاکید کرد: کودکان با کمک اسباب‌بازی‌ها دامنه‌ی شناخت خود را گسترش و مهارت‌های‌شان را افزایش می‌دهند.

وزیر آموزش و پرورش ضمن پرداختن به کاربردهای مهارتی اسباب‌بازی‌ها، به مشارکت در کار گروهی و آموزش صبر در کودکان اشاره داشت.

او اسباب‌بازی را یک کالای فرهنگی خواند و افزود: اگر اصرار داریم که اسباب‌بازی‌های ملی به دست کودکان برسد؛ به این دلیل است که اسباب‌بازی‌ها، حامل فرهنگ‌اند و ورود اسباب‌بازی خارجی به معنای ورود فرهنگ جدید به کشور و درنهایت به وجود آمدن عواقب نامناسب است.

وی نشاط یادگیری را یکی از نشانه‌های یادگیری اصیل خواند که آموزش و پرورش کشور از آن غافل مانده است.

وزیر آموزش و پرورش در همین راستا از ورود اسباب‌بازی به جریان آموزش رسمی کشور خبر داد و گفت: به‌زودی در ۱۰ استان کشور و در ۱۰ هزار مدرسه، شاهد اجرایی‌شدن کلاس بازی و اسباب‌بازی هستیم. در این برنامه‌ریزی دانش‌آموزان کلاس اول تا سوم مناطق مرزی و محروم مشارکت داده خواهند شد. تلاش داریم هفته‌ای ۲ تا ۳ ساعت را به این کلاس‌ها اختصاص دهیم تا در این کلاس‌ها فرآیند یادگیری دنبال شود.

بطحایی صبح روز ۲۶ آبان ۱۳۹۷ پس از این آیین همراه سورنا ستاری معاون علمی و فن‌آوری رییس‌جمهوری از نمایشگاه جشنواره با حضور۸۴ تولیدکننده بازدید و با برخی تولیدکنندگان گفت‌وگو کردند.

وزیر آموزش و پرورش اسباب‌بازی چهارمین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر