کد خبر: 692092 A

یک تشکل هنری مردمی درحاشیه برگزاری کارگاه آموزشی جشنواره هنر مقاومت در استان قزوین شروع به کار کرد.

به گزارش ایلنا، زینب ربانی خواه (طراح و گرافیست) با اشاره به تشکیل تشکل هنری مردمی در این استان گفت: براساس مصوبه شورای سیاست گذاری جشنواره هنرمقاومت و در راستای تمرکز زدایی از پایتخت و تقویت نیروهای ارزشمند و متعهد هنرهای تجسمی درسراسر کشور، در حاشیه کارگاه آموزشی پوستر پنجمین جشنواره هنرمقاومت در استان قزوین، یک ظرفیت جدید توسط نیروهای خلاق و جوان این استان و به نام یکی ازشهدای هنرمند این استان در عرصه هنر‌های تجسمی، به توان هنرمندان متعهد و انقلابی این حوزه اضافه شد.

ربانی خواه افزود: در این کارگاه سه روزه این تشکل هنری مردمی باحضور خانواده شهید و در شب تولد این شهید با نام مبارک شهید هنرمند علی تاج احمدی رسما فعالیت‌های هنری خود را در این استان آغاز نمود.

وی درخصوص نحوه و چگونگی برگزاری این کار‌گاه آموزشی نیز گفت: در این کارگاه آموزشی کلیه مراحل ایده‌پردازی و تبیین نشانه‌ها و المان تصویری، اجرای نهایی اثر و جمع بندی و ارائه پوستر انجام پذیرفت که مورد استقبال شرکت کنندگان این کارگاه واقع شد و این کارگاه به همت ستاد برگزاری جشنواره هنرمقاومت و با مشارکت مجمع طراحان آیه اصفهان و نهضت مردمی پوستر مشهد برگزار شد.

وی همچنین به بازدید آیت الله عابدینی (امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین) از این کارگاه اشاره کرد و گفت: ایشان ضمن حضور و بازدید از این کارگاه اموزشی به اهمیت نقش هنر در ارائه مفاهیم والا و تبیین مسائل انسانی، الهی و متعالی به زبان تصویر و هنر تاکید و اشاره نمودند که باعث شوق حضار و دلگرمی شرکت کنندگان در کارگاه شد.

ربانی خواه همچنین بهادادن به نسل جوان و تقویت نیروهای مردمی را از آثار و برکات جشنواره هنرمقاومت برشمرد و آن را نوید بخش فصلی تازه در عرصه هنر متعهد و ارزشی انقلاب اسلامی برشمرد.

پنجمین جشنواره «هنر مقاومت» با دبیری مسعود نجابتی و به همت گروه هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح در ۱۰ بخش «پوس‌تر»، «تبلیغات شهری»، «کارتون و کاریکاتور»، «تصویرسازی»، «طراحی صنعتی»، «پرچم و کتیبه»، «تایپوگرافی»، «گرافیک متحرک»، «نقاشی دیجیتال»، «عکس» و بخش ویژه «علمی ـ پژوهشی» دی و بهمن سال جاری برگزار خواهد شد.

32

قزوین تشکل هنری مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر