کد خبر: 691376 A

۸۷ درصد از حاضران در راهپیمایی اربعین امسال اعلام کردند که سال آینده نیز به این راهپیمایی خواهند رفت.

به گزارش ایلنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) برای چهارمین سال پیاپی اقدام به اجرای نظرسنجی از زائران و شرکت‎کنندگان در پیاده‌روی اربعین حسینی کرده‌است این نظرسنجی از افرادی صورت گرفته‌است که برای ورود به کشور مرزهای زمینی شامل شلمچه، چزابه و مهران را انتخاب کرده‎اند. نظرسنجی اربعینی ایسپا با حجم نمونه ۱۴۹۱ نفر بین روزها‌ی ۶ تا ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۷ عملیاتی شده‌ است.

براساس یافته‌های این گزارش ۲۹.۸ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند که اولین بار است در راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌اند. ۵۱.۴ درصد از پاسخگویان نیز اعلام کرده‌اند که به جز راهپیمایی اربعین، قبلا برای زیارت به عتبات عالیات مشرف شده‌اند. همچنین ۸۷.۱ درصد زائران پیاده روی اربعین اعلام کرده‌اند سال آینده نیز در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد.

۵۵.۳ درصد پاسخگویان با وسیله عمومی و ۴۴.۱ درصد با وسیله شخصی سفر از شهر خود تا مرز ایران مسافرت کرده بودند که ۳۹.۱ درصد از پاسخگویان که از وسیله نقلیه برای این سفر از شهر خود تا مرز استفاده کرده بودند رضایت زیاد و بسیار زیاد، ۵۱.۸ درصد متوسط و ۹.۱ درصد کم و خیلی کم داشته‌اند.

در سؤالات دیگری از پاسخگویان در خصوص رضایت از حمل و نقل در کشور عراق(از مرز تا شهرهای زیارتی و بالعکس) نظرخواهی شده است که ۲۹.۹ درصد از پاسخگویان وضعیت حمل و نقل در داخل کشور عراق از مرز ایران تا شهرهای زیارتی را خوب و خیلی خوب ارزیابی کرده است.

۲۹درصد زائران امسال برای اولین بار به راهپیمایی اربعین رفتند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر