کد خبر: 691303 A

واکنش رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینما به سخنان پژمانفر:

سیدضیا هاشمی (رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینما) با انتشار یادداشتی به سخنان نصرالله پژمانفر واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن یادداشت رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینما به سخنان پژمانفر به شرح زیر است:

سینما بیش از هر زمان به همدلی نیاز دارد تا انگشت اتهام

سینمای ایران سالهاست با تمام محدودیت‌ها و بدون حمایت چندانی از سوی دولت روند خوبی داشته و دارد. سینمای ایران در دنیا به سینمای انسانی و اخلاق مدار معروف است.

جناب آقای پژمانفر عضو محترم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شاید بدون دیدن آثار مانند دیگر دوستانتان که بار‌ها به این امر اذعان داشتند به قضاوت نشستید.

در میان اعضای شورای پروانه نمایش فرهیختگانی آشنا با سینما حضور دارند و با توجه به درجه بندی فیلم‌ها به نظر می‌رسد زود درباره سینمای نجیب ایران به قضاوت نشستید.

فیلم‌ها با درجه بندی به نمایش درمی‌آید و باید خانواده‌ها در نوع انتخاب فیلم‌ها توسط فرزندانشان دقت لازم به خرج دهند.

در طول این سال‌ها سینمای نحیف ایران مورد هجمه بسیاری قرار گرفته است بهتر است با مصداق درباره بی‌بند و باری در فیلم‌های کمدی که انگشت اتهام شما به سمت این گونه از سینماست سخن بگویید.

کلی‌گویی نمی‌تواند کمکی به سینما کند و تنها به سینمای ایران علی‌الخصوص سینمای کمدی که باعث رونق صنعت سینماست اتهام وارد می‌کند و حساسیت برانگیز می‌شود.

این نوع ادبیات نه درشان سینمای ایران با این همه افتخارات داخلی و خارجی است و نه درشان دست‌اندرکاران و سیاستگذاران و مجریان قانون امروز بیش از هر چیز به وفاق و همدلی نیاز است تا با کمک خداوند بتوانیم مشکلات را از پیش رو برداریم.

نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس طی سخنانی از وضعیت فیلم‌های در حال اکران انتقاد کرده بود.

سید ضیا هاشمی نصر الله پژمانفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر