کد خبر: 690975 A

ششمین تندیس قهرمانان گمنام به جانباز علی صیادی با حضور گروه صلح هیروشیما اهدا شد.

به گزارش ایلنا، مراسم اهدای ششمین تندیس قهرمانان گمنام به جانباز علی صیادی با حضور مهمانان ژاپنی از گروه صلح هیروشیما برگزار شد.

جانباز علی صیادی؛ حقی بسیار برگردن مردم شهرش آبادان در جنگ دارد و هم‌اکنون نیز به علت عوارض جنگ با بیماری سختی دست و پنجه نرم می‌کند.

جانباز علی صیادی به جز بسیاری از فعالیت‌ها در جنگ، با راه‌اندازی سیستمی مردمی در اوایل جنگ توانست اثاثیه بیش از شانزده هزار خانوار را از زیر آتش توپخانه دشمن نجات دهد و حفظ کند و اولین پایگاه مقاومت مردمی در مقابل هجوم دشمن بعثی را راه‌اندازی کند.

مراسم اهدای تندیس به صورت غافلگیرکننده و با حضور مهمانان ژاپنی از گروه صلح هیروشیما و بدون هیچ صاحب منصب، مسئول و تشریفات خاصی در منزل ایشان انجام گرفت.

 تندیس قهرمانان گمنام با رای تعدادی از جانبازان، هنرمندان و دوستان اهل دل هرساله به فردی بزرگوار، صادق و خادم مملکت و مردم تقدیم می‌شود که به هر علت در تبلیغات رسمی دیده نشده‌اند.

 تندیس قهر مانان گمنام به یاد شهید دریاقلی سورانی ساخته شده است. شهید سورانی در آبان ماه سال ۱۳۵۹ با اعلام خبر ورود دشمن بعثی به منطقه ذوالفقاری آبادان از پیروزی دشمن جلوگیری کرد.

 این تندیس در سال اول به تیمسار امیر کهتری، از ناجیان ارتشی و بی‌نام ذوالفقاری آبادان، در سال دوم به خانواده مرحوم جمی امام جمعه آبادان در زمان جنگ، در سال سوم به خانواده شهید صادق دشتی جهادگر استان فارس، در سال چهارم به خانواده دوچرخه سوار جانباز پارا المپیک مرحوم گلبارنژاد، در سال پنجم به حاج عبدالکریم حجازی مسئول وقت بنیاد شهید آبادان که پیکر مطهر بسیاری از شهدا را در جنگ نجات داد اهدا شده بود.

تندیس قهرمانان گمنام

 

حجم ویدئو: 19.90M | زمان ویدئو: 00:02:57
اهدا تندیس قهرمانان گمنام به جانباز علی صیادی با حضورگروه صلح هی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر