کد خبر: 690859 A

در راستای برگزاری مراسم نکوداشت ابراهیم مقبلی، نمایشگاه نقاشی«از عینیت تا ذهنیت»، تازه‌ترین آثار او در نگارخانه‌های فرشچیان و لرزاده موسسه صبا رونمایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه «از عینیت تا ذهنیت» حاصل نیم قرن فعالیت هنری ابراهیم مقبلی، از چهره‌های پیشکسوت هنری کشورمان است که با ارائه نزدیک به ۸۰ اثر نقاشی و طراحی‌ در قالب رنگ روغن و ترکیب مواد، سیری از تجربیات این هنرمند فرهیخته را روایت می‌کند.

آثار این نمایشگاه که بیش از نیمی از آن برای نخستین بار به نمایش در می‌آید، تمامی دوره‌های کاری مقبلی را در بر  می‌گیرد که از رئالیسم آغاز شده و در گذر از امپرسیونیسم در دو دهه اخیر فعالیت هنری‌اش به نوآوری و نگاه انتزاعی و رویکرد آبستره پا نهاده است.

آیین گشایش نمایشگاه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به حوزه نقاشی شامگاه چهارشنبه ۲۳ آبان ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه‌های استاد لرزاده و فرشچیان موسسه صبا برگزار خواهد شد. مراسم نکوداشت این هنرمند فرهیخته نیز در همین روز، ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نمایشگاه نقاشی«از عینیت تا ذهنیت»، تا دوشنبه ۲۸ آبان ماه ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به جز روزهای تعطیل به درب شرقی: موسسه صبا واقع در خیابان ولی‌عصر(عج)، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵ و درب غربی : خیابان ولی‌عصر(عج)، نرسیده به تقاطع طالقانی، پلاک ۱۵۵۲، نگارخانه استاد لرزاده و فرشچیان مراجعه نمایند.

نگارخانه فرشچیان ابراهیم مقبلی نمایشگاه نقاشی«از عینیت تا ذهنیت» نگارخانه لرزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر