کد خبر: 690856 A

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد:

زوراب می‌گوید: باید سعی کنیم از فناوری‌های جدید به نحو احسن استفاده کرده و به ارتقای میراث‌های فرهنگی کشورهای مقصد بپردازیم

به گزارش خبرنگار ایلنا، چهلمین اجلاس عمومی اعضای وابسته UNWTO و سمینار بین‌المللی در زمینه گردشگری فرهنگی از طریق نوآوری و فناوری پیش از ظهر دوشنبه ۲۱ آبان در سالن اجلاس استانداری همدان برگزار شد.

پولو لیکا شویلی زوراب (دبیرکل سازمان جهانی گردشگری) نیز در این نشست گفت: ما خیلی خوشوقتیم که در این شهر بسیار زیبا هستیم چراکه این فرصت مغتنمی برای ماست. حدود ۵۰۰ عضو وابسته داریم که سه نفرشان از استان همدان و ۱۶ نفر از ایران هستند.

زوراب ادامه داد: ایران از کشورهایی است که بسیار فعالانه با ما همکاری می‌کند. در سازمان جهانی گردشگری اولویت‌های بسیاری گذاشته شده و امیدواریم از نتیجه جلسه همدان شاهد مشارکت شرکت‌های خصوصی ایران در سازمان جهانی گردشگری باشیم تا بتوانیم به این اهداف بپردازیم.

او با بیان اینکه «مایلم مراتب تشکر و قدردانی‌ام را از معاون رییس‌جمهور ابراز کنم و خیلی خوشحالم که او را در جمع خود می‌بینیم چراکه فرد بسیار متخصص و کارآمدی به عنوان یک همکار و دوست در ایران داریم» گفت: از شما بار دیگر تشکر می‌کنم برای این فرصت فراهم آمده در شهر همدان. از تمامی نمایندگان سازمان‌ها و دولتی از استانداری وزارت امور خارجه تشکر می‌کنم؛ همه ما در این اجلاس حضور داریم تا مطمئن شویم این اجلاس موفق است و همدان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران است و می‌تواند یکی از مقاصد مطرح در صنعت گردشگری جهانی باشد و آینده بسیار خوبی برای صنعت گردشگری ایران می‌توانیم تصور کنیم.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ادامه داد: ما اینجا آمده‌ایم تا به تبادل اطلاعات بپردازیم و می‌خواهیم تعداد اعضای وابسته خود را بیش از امروز کنیم.

زوراب همچنین موضوع دیگر این کنفرانس را توریسم فرهنگی خواند که خیلی از گردشگران امروز با این هدف در دنیا مسافرت می‌کنند و گفت: باید سعی کنیم از فناوری‌های جدید به نحو احسن استفاده کرده و به ارتقای میراث‌های فرهنگی کشورهای مقصد بپردازیم و در این راستا می‌توانیم با دانشگاه‌های بزرگ همکاری کرده و سعی کنیم از فناوری‌های جدید بهره‌مند شویم چون در گردشگری رقابت جدی وجود دارد و نباید از آن عقب بمانیم باید سعی کنیم استارتاپ‌های جدیدی تعریف کنیم.

او با اشاره به بازدید روز گذشته خود از غار علیصدر، آن را از مهم‌ترین فاکتور‌ها برای ارتقا و پیش‌برد گردشگری این منطقه خواند و گفت: باید سعی کنیم از این غار بسیار زیبا حفاظت و صیانت کنیم و در این زمینه ما روی حمایت‌های صمیمانه شما حساب می‌کنیم و سعی می‌کنیم تا ایران و جاذبه‌هایش را با توجه بیشتری به جهانیان نشان دهیم.

زوراب همچنین صنایع‌دستی را از نماد‌ها و سمبل‌های مهم فرهنگی خواند و با اشاره به جایگاه بالای همدان و ایران در صنایع‌دستی دنیا ابراز امیدواری کرد با انجام مطالعاتی این صنایع‌دستی فرصت صادرات بیشتری داشته باشد.

همدان یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر