کد خبر: 690694 A

انتشارات چترنگ، یک بنگاه انتشاراتی‌ست که در حوزه ترجمه آثار حوزه‌های اجتماعی و روانشناسی، ادبیات داستانی، تئاتر و فلسفه فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دو اثر جدید در حوزه روانشناسی اجتماعی توسط نشر چترنگ منتشر شد. این دو اثر از سری کتاب‌های روانشناسی است که توسط انتشارات مذکور منتشر می‌شود.

72

اضطراب منزلت

کتاب اضطراب منزلت، اثری از "آلن دوباتن"، فیلسوف اجتماعی فرانسوی‌ست که که در سال 2008، سازمان آموزشی به نام مدرسه زندگی را ایجاد کرد که به آموزش مسائل مرتبط با حوزه‌های فلسفه، روانشناسی و ادبیات، به زبان ساده می‌پردازد.

این اثر از دوباتن، پس از تعریف مفهوم منزلت، به واوکاوی ریشه‌های اضطراب (از پیامدهای انقلاب فرانسه گرفته تا حسادت ما به موفقیت دوستانمان) می‌پردازد و در نهایت به روش‌هایی اشاره می‌کند که می‌تواند علاوه بر حل معضل اضطراب به طور دائم، افراد را در مسیر رسیدن به شادکامی قرار دهد.

دوباتن در این کتاب، خواننده را به سیاحتی در تاریخ عقاید اقتصادی، سیاسی و اجتماعی فرا‌می‌خواند و این پرسش را به میان می‌آورد که آیا شادی محصول زندگی مدرن است و یا اینکه نیاکان و پیشینیان ما افرادی شادتر بوده‌اند؟

این کتاب توسط زهرا باختری ترجمه و در هزار نسخه منتشر شده است که پیشتر نیز، اثر سیر عشق را از همین نویسنده  و توسط انتشارات چترنگ به فارسی برگردانده است.

71

گرسنگی و سرگذشت بدن

گرسنگی (سرگذشت بدن من)، اثری‌ست از "رکسانه گی"، نویسنده روزنامه نیویورک تایمز، که به زبان داستانی، سرگذشت بدن خود را با زبانی ساده و غیر مغلق با مخاطبانش در میان می‌گذارد و شرحی روایت‌گونه از ناگفته‌های یک انسان سنگین وزن است و از گرسنگی و غذا و انسان‌هایی‌ست که هریک ماجرایی بر وجوه زندگی او افزودند.

این اثر بسیار پرفروش در دنیا، توسط انتشارات چترنگ و با ترجمه نیوشا صدر، در هزار نسخه به فارسی منتشر شده است.

نیوشا صدر، پیشتر نیز، کتاب سینمای کریستوفر نولان، اثر جکلین فربی و و استوارت جوی را، ترجمه و توسط انتشارات چترنگ به چاپ رسانیده بود.

نشر چترنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر