کد خبر: 690267 A

انتقاد یک نماینده مجلس از سنگ‌اندازی‌ها در امور اجرایی منطقه آزاد کیش:

نماینده مردم منطقه آزاد کیش در مجلس با ابراز تاسف از اینکه حس و نگاه جامعی در کشور نسبت به مناطق آزاد وجود ندارد، تصریح کرد: هر روز ترفند‌هایی برای کند شدن سرعت کارها در منطقه و سیاست‌های چندجانبه گرایانه برای منطقه اتخاذ می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم افتتاحیه روز کیش با حضور محمد ابراهیم انصاری لاری (رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد کیش)، پورعلی (معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش) و جمعی دیگر از مسئولان در سالن روباز آوای خلیج فارس برگزار شد.

نماینده مردم منطقه آزاد کیش در مجلس شورای اسلامی در مراسم روز کیش گفت: کیش می‌تواند موتور محرک اقتصاد گردشگری کشور باشد.

ناصر شریفی، کیش را یک ظرفیت و فرصت استثنایی برای ایران اسلامی دانست که می‌تواند موتور محرکه اقتصاد کشور، گردشگری و توسعه همه‌جانبه ایران اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: جزیره کیش می‌تواند دریچه ارتباط ایران اسلامی به‌دنیا باشد. به‌ شرطی که همگان به مسائل مطرح درباره این خطه باور و اعتقاد قلبی و حس خواستن داشته باشند چراکه کیش یک فرصت طلایی در پهنه ارزشمند ایران اسلامی در شرایطی که طی ۴۰ سال خواست و مهم در مقابل سیاست‌های نابخردانه و یک‌جانبه‌گرایانه فردی دلال‌مسلک (ترامپ) اقتصاد کشور را نشانه رفته، به‌حساب می‌آید.

وی تصریح کرد: کیش می‌تواند دریچه دیپلماسی را بیش از پیش به‌روی جهانیان با حکمت و تدبیر بگشاید چراکه امروز نیز به‌لطف و مرحمت الهی و راهبران دیپلماسی کشور خوشبختانه ارتباط خوبی با جهانیان داریم.

این نماینده مجلس دهم در عین حال تاکید داشت: تنها راه گریز از تحریم‌ها و معرکه‌های ترامپ رییس جمهوری آمریکا از طریق گردشگری و گردشگران به‌عنوان سفیران باشد.

وی با ابراز تاسف از اینکه حس و نگاه جامعی در کشور نسبت به مناطق آزاد وجود ندارد، تصریح کرد: هر روز ترفند‌هایی برای کند شدن سرعت کارها در منطقه و سیاست‌های چندجانبه گرایانه برای منطقه اتخاذ می‌شود.

ناصر شریفی در پایان گفت: مجلس، دولت و قوه قضاییه باید اهتمام ویژه‌ای برای خارج کردن از حالت کما در این مناطق داشته باشند و بازتعریفی درباره گردشگری و نگاه درست به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تبیین کنند.

بخش خصوصی مجلس شورای اسلامی معاون فرصت طلایی مدیرعامل منطقه آزاد کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر