کد خبر: 690265 A

در مراسم روز کیش مطرح شد؛

معاون فرهنگی اجتماعی کیش از اهدای ۳ نشان دریا، صدف و مروارید به مدیران عامل تاثیرگذار که در توسعه جزیره نقش ایفا کرده‌اند، اهالی فرهنگ و هنرمندان و سرمایه‌گذارانی که در معرفی کیش تاثیرگذار بوده‌اند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم افتتاحیه "روز کیش" با حضور محمد ابراهیم انصاری لاری (رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد کیش)، پورعلی (معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش) و جمعی دیگر از مسئولان در سالن روباز آوای خلیج فارس برگزار شد.

معاون فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش در ابتدای این مراسم گفت: آیین روز کیش، دفتر تازه‌ای را به روی جزیره کیش بازمی‌کند چراکه رویداد‌سازی و خاطره‌سازی یکی از راه‌های رونق و توسعه مناطق بوده و جزیره کیش برای ادامه پیشرفت توسعه خود به برگزاری رویداد‌های مختلفی همچون این رویداد نیازمند است.

پورعلی ادامه داد: کیش برای استمرار رونق و شکوفایی خود نیاز به معرفی بازارهای ملی؛ بین‌المللی و منطقه‌ای دارد.

وی تاکید کرد: ظرفیت‌های جغرافیایی، فرهنگی و فرصت‌های مهمی وجود دارد که باید با ابزارهای مختلف نه تنها در داخل بلکه در سطح جهانی آنها را تبیین و معرفی کرد.

وی اضافه کرد: بدین منظور ستاد تدبیر کیش ابتدا در جغرافیای محلی و سپس در سطح ملی کار خودش را آغاز کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی کیش تاکید کرد: کیش سرزمین مهر و محبت و دوستی و دروازه ایران به جهان و جهان به ایران است. همه اینها از ویژگی‌هایی‌ست که با میهمانانش به‌عنوان گردشگران این منطقه به اشتراک می‌گذارد.

پورعلی یادآور شد: این سرزمین می‌رود تا خود را به شکوفایی توسعه و آبادانی در دنیا معرفی کند.

وی با بیان اینکه هرکدام‌ از سنت‌ها و جاذبه‌های تاریخی کیش قابلیت تبدیل به‌رویداد شدن را دارند، افزود: ستاد کیش برای توسعه هرچه بیشتر این جزیره، تصمیم گرفت که روز کیش را به‌عنوان رویداد معرفی کند و در راستای همین موضوع قرار است ۳ نشان دریا، صدف و مروارید را به مدیران عامل تاثیرگذار که در توسعه جزیره نقش ایفا کرده‌اند، اهدا کند. بر همین اساس نشان دریا مختص به مدیران ارشد، صدف مختص به اهالی فرهنگ و هنرمندان و نشان مروارید مختص به سرمایه‌گذاران است.

پورعلی ابراز امیدواری کرد: شور و نشاط در جزیره، همراه با رونق و آبادانی این خطه با حمایت و همراهی تک تک همراهان اعم از بخش خصوصی، عمومی، رسانه، بازاریان، اصناف و سرمایه‌گذاران به‌زودی محقق شود.

در ادامه این مراسم محمد ابراهیم انصاری لاری (رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد کیش) با اشاره به ماه‌های فصول پاییز، آبان را از ماه‌های خوش‌یمن توصیف کرد و گفت: روز کیش باید به‌عنوان روز طلایی تبدیل شود. 

وی تاکید کرد: در این روز  بدانیم و مصمم شویم که هر اتفاقی ایجاد شد باید مهر جذابیت، صمیمیت، همبستگی و ... بر آن بخورد.

به‌گفته انصاری، روز کیش روز اندیشه‌ای زیبا، کار متفاوت وتلاش جمعی مردمان این خطه و فعالان اقتصادی، همه و همه است.

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد کیش در عین ‌حال تصریح کرد: در روز کیش در حقیقت نقطه عطفی برای زیبا اندیشیدن و متفاوت فکر کردن باید در نظر بگیریم؛ در این روز نوآورانه و دلبرانه عمل کنیم تا در چهارچوب ارزش‌های دینی روش‌ها و منش‌ها را برنامه‌ریزی کنیم برای اینکه به الگویی در کشور تبدل شود.

انصاری اظهار داشت: روز کیش روز تجلیل و سپاسگزاری از مردان و زنانی است که در سال‌های دور و روزهای سخت کمر همت بسته تا کیش امن، سالم، زیبا و سبز برای ما و دیگران فراهم شود.

وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نه‌چندان دور آیین‌نامه‌های تنظیمی نشان‌های تعیین شده به افراد واجد شرایط تقدیم شود.

جهان معاون برنامه ریزی فعالان اقتصادی مدیرعامل منطقه آزاد کیش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر