کد خبر: 688261 A

مدیران اجرایی نخستین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه (کافه/ساحل) کیش که با رویکرد ویژه به روز کیش و اهمیت این جزیره در صنعت گردشگری ایران با حمایت از نمایش‌های خلاق کوتاه و فضا محور در جزیره کیش و به همت گروه تئاتر جزیره برگزار می‌شود، معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، عباس نجاری دبیر نخستین جشنواره تئاتر کوتاه کیش طی حکمی، عبدالرضا شیبانی (قائم مقام و مشاور جشنواره)، علی فریدونی (مدیر اجرایی)، زینب لک (مدیر رسانه و ستاد خبری) و المیرا آقازاده (مدیر روابط عمومی) را منصوب کرد.

عباس نجاری کارشناس ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد اراک، مدرس بازیگری و کارگردانی و گریم آموزشگاه‌ها و فرهنگ‌سراهای کیش، عضو هیئت موسسین انجمن نمایش کیش و موسس و سرپرست گروه تئاتر جزیره (کیش) است. در کارنامه‌ی حرفه‌ای او کارگردانی و بازی در بیش از ۳۰ نمایش در جشنواره‌های تئاتر بین‌المللی فجر، آئینی سنتی، عروسکی مبارک، خیابانی مریوان، مقاومت، لاله‌های سرخ، دانشگاهی و... به چشم می‌خورد. وی همچنین موفق به دریافت جوایز کارگردانی، گریم در جشنواره‌های مختلف کشور شده است.

عبدالرضا شیبانی کارشناس بازیگری و کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر، کارگردان، بازیگر و مدرس تئاتر است. او به عنوان کارگردان و بازیگر نمایش‌های زیادی را تولید و اجرا کرده و در جشنواره‌های مختلف تئاتر موفق به کسب جوایز متعدد کارگردانی و طراحی صحنه شده است. وی از سال ۸۸ مدیر و موسس گروه تئاتر گپ و از سال ۹۵  به عنوان دبیر دائمی جشنواره سراسری تئاتر موندا فعالیت می‌کند. او هم اکنون مدیر هنری خانه‌ نمایش دا است.

علی فریدونی کارشناس هنرهای سنتی، نویسنده، طراح، مدرس و دبیر نخستین جشنواره آموزشگاه‌های آزاد سینمایی است.

زینب لک دانش آموخته تئاتر از دانشکده سینما و تئاتر، کارگردان، روزنامه‌نگار و فعال عرصه رسانه و روابط عمومی که پیش از این به عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی دانشجویان در سال ۱۳۹۱فعالیت داشته است، او در حال حاضر سردبیر نخستین نشریه تخصصی تئاتر عروسکی با عنوان (تئاتر عروسکی) و همچنین به عنوان مدیر رسانه گروه اپرای ملی ایران (آران) به سرپرستی بهروز غریب‌پور به فعالیت می‌پردازد.

المیرا آقازاده دکترای روانشناسی، قائم مقام مدیر عامل و عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی هنری تصویر عصر کیش است. او همچنین مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شرکت ASEO نروژ در جزیره کیش است.

نخستین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه (کافه/ساحل) کیش به دبیری عباس نجاری و با حمایت مستقیم سازمان منطقه آزاد کیش از تاریخ ۲۰ تا ۲۲ آبان۹۷ در جزیره زیبای کیش برگزار می‌شود.

ایران تئاتر هیئت مدیره صنعت گردشگری جشنواره سراسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر