کد خبر: 686334 A

با تلاش یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی انجام شد:

رئیس یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از کشف و ضبط تعدادی از اشیای پیش از تاریخ و دوران اسلامی با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به‌گزارش ایلنا، سردار امیر رحمت‌اللهی (فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی) با اشاره به کشف و ضبط اشیای پیش از تاریخ و دوران اسلامی در سیستان و بلوچستان در بیان جزئیات این خبر گفت: یگان حفاظت استان سیستان و بوچستان در راستای اقدامات تعاملی با نیروی انتظامی و در ادامه روند دستگیری سارقین و قاچاقچیان اشیای عتیقه، با بهره‌گیری از شگردهای تخصصی و صرف ساعت‌ها کار مراقبتی و ردزنی و چندین روز تلاش بی‌وقفه، ضمن اخذ مجوز قانونی از مراجع قضائی با همکاری  عوامل انتظامی شهرستان زابل نسبت به شناسایی محل اختفای افراد دخیل در امر قاچاق اموال تاریخی اقدام کرد.

او افزود: در عملیاتی غافلگیرانه با دستگیری دو نفر متهم، مقادیری اشیای تاریخی شامل شمشیر، کوزه سفالی، دستبند فلزی، گردن‌آویز سنگی، سنگ آسیاب و سکه تاریخی متعلق به پیش از تاریخ و متاخر اسلامی از ایشان کشف و ضبط شد.

او، تصریح کرد: در این خصوص اشیای مکشوفه به موزه زاهدان تحویل و افراد دستگیرشده و به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی استان دلالت شدند.

13

سیستان و بلوچستان زابل شمشیر یگان حفاظت میراث فرهنگی سکه تاریخی یگان حفاظت استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر