کد خبر: 685506 A

فراخوان بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی اعلام شد.

به گزارش ایلنا، فراخوان بخش مقالات رادی‌شناسی که به صورت رقابتی برگزار می‌شود در چندین بخش متنوع اعلام شد. علاقه‌مندان شرکت در این بخش می‌توانند تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۹ آبان ۹۷ نسبت به ارسال چکیده مقالات خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. بر همین اساس در روز ۳۰ آذر نیز اصل مقالات پذیرفته شده می‌بایست به دبیرخانه ارسال و سیمنار رادی‌شناسی در روز یکشنبه ۲۳ دی برگزار می‌شود.

موضوعات و عناوین بخش مسابقه مقالات رادی‌شناسی نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی به این شرح است:

۱- سبک زندگی ایرانی و بررسی نقش مفهوم شهر و شهرنشینی در شکل‌گیری تحولات اجتماعی ایران.

۲- بررسی تطبیقی نمایش‌نامه‌های استاد اکبر رادی با آثار ادبیات نمایشی جهان.

۳- گرته‌برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار استاد اکبر رادی.

۴-: الف) تک‌آوایی یا چند‌آوایی در نقد آثار استاد اکبر رادی.

ب) بررسی آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی.

ج) افق‌های تفسیر آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد هرمنوتیکی.

۵- شیوه‌های کارگردانی نمایش‌نامه‌های استاد اکبر رادی.

شرایط و مقررات شرکت در بخش مقالات جشنواره نیز به این شرح است:

* بخش رقابتی مقالات رادی‌شناسی، صرفا اختصاص به آثار اکبر رادی دارد.

* پذیرش آثار در این بخش با توجه به اهداف جشنواره و موضوعات و عناوین ذکر شده در این فراخوان به سطح علمی، کیفیت، تازگی و جذابیت طرح مقاله پژوهشی بستگی تام دارد.

* مقالات منتخب هیئت داوران این بخش، برای ارائه در سمینار رادی‌شناسی معرفی و نیز در جلد ششم کتاب رادی‌شناسی منتشر خواهد شد.

* در این بخش مقالاتی که تا به حال در هیچ یک از مسابقات پژوهشی، سمینارها و همایش‌های علمی و جشنواره‌های دیگر شرکت نکرده باشند یا در نشریات و رسانه‌های مکتوب منتشر نشده باشند، مورد پذیرش دبیرخانه این جشنواره قرار می‌گیرند.

* مقاله برگزیده این بخش در آیین پایانی این جشنواره از سوی هیئت داوران معرفی خواهدشد. جوایز این بخش شامل نشان استاد اکبر رادی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی است.

مدارک مورد نیاز:

* ارسال سه نسخه از چکیده و اصل مقاله پژوهشی به نشانی دبیرخانه جشنواره و ارسال چکیده و اصل مقاله ی پژوهشی در قالب فایل Word به نشانی الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com

* ارسال یک قطعه عکس پژوهشگر به صورت فایل JPEG و خلاصه سوابق وی حد اکثر در ۱۰۰ کلمه در فایل Word

* تکمیل فرم تقاضای حضور در جشنواره

بر پایه این گزارش علاقه‌مندان و متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق مکاتبه با پست الکترونیکی دبیرخانه به آدرس: bonyaderadi@gmail.com و یا مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره به آدرس: تهران- خیابان شریعتی بالاتر از پل سید خندان خیابان جلفا فرهنگسرای ارسباران طبقه دوم مراجعه و یا تماس با شماره تلفن‌های : ۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸  داخلی ۱۱۰ و یا شماره تلفن ۰۹۱۹۹۸۳۹۴۰۵ اقدام کنند.

نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی  با دبیری بهزاد صدیقی از ۲۲ تا ۲۸ دی امسال با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی در شش بخشِ: مسابقه مونولوگ، مسابقه نمایش‌نامه‌نویسی، مسابقه نمایش نامه‌خوانی، مسابقه مقالات و سمینار رادی‌شناسی، پلاس (+) در تهران برگزار و در حاشیه آن نیز نمایشگاه کاریکاتور با عنوان لبخند با شکوه آقای رادی و نمایشگاه عکس و اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی برپا می‌شود.

مسابقه مقالات رادی‌شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر