کد خبر: 682488 A

نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال و به کارگردانی هوشمند هنرکار دوشنبه سی‌ام مهر با حضور جمعی از هنرمندان و مخاطبان در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، اجرای «فاندو و لیز» از دوشنبه سی‌ام مهر در خانه نمایش مهرگان به صورت رسمی آغاز می‌شود و فردا شب، یکشنبه 29 مهر پیش از شروع رسمی به صورت ویژه برای عکاسان روی صحنه می‌رود.

«فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال و به کارگردانی هوشمند هنرکار قصه‌ پنج انسانی است که در برهوت رهسپار شهر خیالی تار هستند. پرستو کرمی، میثم یوسفی، مهناز غمخوار، علی طاهری و سیاوش خادم‌حسینی بازیگران این نمایش هستند و هنرکار خود مسئولیت طراحی صحنه را بر عهده دارد. سیما سامانی همچون اثر قبلی هنرکار؛ «زندانی خیابان نواب»، طراح لباس است.

فرناندو آرابال، نمایش‌نویس، شاعر، بازیگر و کارگردان اسپانیایی‌الااصل و ساکن فرانسه است. او از دهه 50 میلادی با هم‌آوایی با نویسندگان پیشروی تئاتر اروپا، همچون بکت و یونسکو، زبان و دیدگاه ویژه خود را وارد تئاتر کرد که بعدها با نام «تئاتر وحشت» شناخته شد. از دیگر آثار او می‌توان به «دوجلاد»، «پیک نیک در میدان جنگ» و «گوئرنیکا» اشاره کرد.

هنرکار اردیبهشت سال جاری «زندانی خیابان نواب» را در تالار شانو روی صحنه برد و همین اثر زمستان سال گذشته در خانه نمایش اداره تئاتر روی صحنه رفت. از دیگر نمایش‌های این کارگردان و بازیگر تئاتر می‌توان به «پیوند خونی»، «پروانه مفرغی»، «سلام و خداحافظ»، «آنتیگونه»، «پرده‌ها از راه می‌رسند» و... اشاره کرد.

اسامی دیگر دست‌اندرکاران نمایش «فاندو و لیز» به این شرح است: ابراهیم حسینی (عکاس)، سهیلا علیپور (طراح پوستر و بروشور)، مهناز غمخوار (تنظیم آوا و موسیقی)، محمدرضا حزینی (دستیار کارگردان)، شیرین کاظم‌زاده (منشی صحنه) و سمیه علیپور (مدیر روابط عمومی و امور رسانه‌ای).

«فاندو و لیز» از دوشنبه 30 مهر، همزمان با افتتاح رسمی نمایش، هر شب ساعت 19:15 در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می‌رود.

مهرگان هوشنمد هنرکار نمایش فاندو و لیز فرناندو آرابال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر