کد خبر: 682201 A

رضا یاراحمدی، هنرمند مجسمه ساز روز یکشنبه ۲۹ مهرماه ساعت ۹ صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران تشییع می‌شود.

به گزارش ایلنا، رضا امیر یاراحمدی (عضو موسسین و هیات‌مدیره انجمن مجسمه‌‌سازان) ۵ شنبه هفته جاری بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. او ازجمله هنرمندانی بود که در حوزه شهری و نمایشگاه‌ها آثار و فعالیت‌هایی خوبی داشت.

خانه هنرمندان آمادگی خود را برای برگزاری مراسم تشییع این هنرمند مجسمه ساز اعلام کرده است در این میان گفته می‌شود؛ پیکر زنده یاد یاراحمدی یکشنبه ۲۹ مهرماه از مقابل خانه هنرمندان تشییع می‌شود و در قطعه نام آوران  آرام خواهد گرفت.

یاراحمدی در بروجرد به دنیا آمد و بعد از گذراندن تحصیلات مقدماتی در هنرستان هنرهای زیبا (تهران) ادامه تحصیلاتش را در دانشکدۀ هنرهای تزئینی گذراند. این هنرمند جایزه بین‌المللی ارتباطات از یونسکو را در سال ۱۹۷۶ دریافت کرد. او همچنین به مدت ۱۵ سال مشاور وزارت مسکن و شهرسازی بود.

او از هنرمندان پیشکسوت مجسمه‌سازی است که  در کارنامه کاری خود ساخت پیکره برنزی ابوالقاسم فردوسی، مولانا جلال الدین محمد بلخی، ابونصر فارابی، ابن سینا، سردار مجید بقایی، درخت بسم‌الله مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی، کتیبه و نقش برجسته میدان فرمانیه، مجسمه گوزن نشان کارخانجات رنگسازی ایران، مرمت و بازسازی نمای مجلس شورای ملی و بازسازی کلیه مجسمه‌های مجموعه مجلس را ثبت کرده است.

فوت مرگ تشییع هنرمند ایست قلبی مجسمه ساز رضا امیر یار احمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر