کد خبر: 681035 A

برنامه زنده تلویزیونی «رو در رو» امروز به پیامدهای حذف و اضافه‌های مکرر در دولت آمریکا می‌پردازد.

به گزارش ایلنا، برنامه زنده تلویزیونی «رو در رو» امروز به پیامدهای حذف و اضافه‌های مکرر در دولت آمریکا می‌پردازد.

ثابت شده است که دولت دونالد ترامپ یکی از بی‌ثبات‌ترین دولت‌ها در تاریخ آمریکاست، به گونه‌ای که در کمتر ۲ سال گذشته ده‌ها نفر از اعضای کابینه وی یا استعفا دادند و یا به صورت غیرمنتظره‌ای از کار برکنار شدند. آخرین مورد از این تغییرات، استعفای نیکی هیلی، یکی از افراطی‌ترین نزدیکان رئیس جمهوری آمریکاست که متعاقب ناکامی و رسوایی حضور ترامپ در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل از سمت خود استعفا داد، و ابهامات جدیدی درباره مناقشات داخلی در کاخ سفید و شکست راهبردهای افراطی تیم همراه رئیس‌جمهوری آمریکا را نشان داد. به عبارت دیگر استعفای نیکی هیلی واکنش‌های متفاوتی را در سطح داخلی و بین‌المللی به همراه داشت اما وجه مشترک آن‌ها تایید عدم‌ثبات و هرج‌ومرج در کابینه و سیاست خارجی آمریکا بود.

برنامه «رودررو» در این هفته بنا دارد به ریشه‌ها، ابعاد و پیامدهای حذف و اضافه‌های مکرر در دولت آمریکا بپردازد و رابطه این رویدادها را با سیاست‌های داخلی و بین‌المللی دولت آمریکا بررسی کند.

مراد عنادی مجری برنامه امروز ساعت ۱۹ میزبان دکتر ابومحمد عسگرخانی، استاد ممتاز روابط بین‌الملل در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و حسین روزبه استاد دانشگاه و کارشناس مسائل ایران-آمریکا می‌شود.

«رو در رو» به تهیه‌کنندگی سیدمهدی حسینی محصول گروه سیاسی شبکه چهار سیما است که سه شنبه‌ها ساعت ۱۹ پخش می‌شود.

آمریکا ترامپ «رو در رو» از اختلافات و تنش در دولت ترامپ می‌گوید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر