کد خبر: 680536 A

سمینار بین‌المللی بهره‌گیری گردشگری فرهنگی از نوآوری و فناوری در حاشیه چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (۱۴-۱۲ نوامبر ۲۰۱۸) در همدان برگزار خواهد شد.

به‌ گزارش ایلنا، سمینار بین‌المللی بهره‌گیری گردشگری فرهنگی از نوآوری و فناوری در حاشیه چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (۱۴-۱۲ نوامبر ۲۰۱۸) در همدان برگزار خواهد شد.

این سمینار دارای سه پنل است، بررسی اینکه چگونه داده‌های بزرگ، الگوهای بازرگانی نوآورانه، خدمات دیجیتالی و بازاریابی و دیگر فناوری‌های جدید می‌توانند پایداری، سودآوری و رقابت پذیری بلندمدت محصولات گردشگری فرهنگی را حفظ کنند. پنل اصلی این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد که چگونه نوآوری و فناوری فرصت‌های جدیدی را برای ایجاد انگیزه بازیگران جدید جهت ورود به بخش گردشگری فرهنگی فراهم می‌کند.

بر اساس برآوردها از هر ۱۰ گردشگر، چهار گردشگر مقصد خود را بر اساس جاذبه‌های فرهنگی انتخاب می‌کنند. در این کنفرانس بررسی می‌شود که چگونه انتخاب مقصد به طور فزاینده‌ای توسط عوامل نامحسوسی مانند فرهنگ، تاریخ، سنت‌ها و فضای محل، یا ارتباط آن مقصد با شخصیت‌ها، ایده‌ها و رویدادها، موجب ایجاد انگیزه می‌شود.

همدان، به عنوان میزبان، که به لحاظ تاریخی به دانشمندان و شاعران معروف ایران شهرت دارد، امروزه به خاطر میراث غنی صنایع دستی خود، یعنی سفال شناخته شده است. شهر کوچک لالجین در استان همدان در سال ۲۰۱۶ در شورای جهانی صنایع دستی به عنوان پایتخت جهانی سفال تعیین شده است. ضمن آنکه علیصدر، بزرگترین غار آبی جهان، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری مشهور آن شهر شناخته می‌شود.

این سمینار، در کنار چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری، به طور مشترک توسط سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و شرکت گردشگری علیصدر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
سمینار بین‌المللی بهره‌گیری گردشگری فرهنگی از نوآوری و فناوری در حاشیه چهلمین نشست عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر