کد خبر: 680474 A

قوانین و مقررات دائمی «جایزه فرشته» در دو بخش «داستان کوتاه» و «عکس» اعلام شد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی حیدری (مدیر روابط‌عمومی شهرکتاب فرشته) گفت: مجموعه فرهنگی- هنری شهرکتاب فرشته با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از نویسندگان و هنرمندان مستعد، امسال برای پنجمین سالِ پیاپی، مسابقه «جایزه فرشته» را در دو حوزه «داستان کوتاه» و «عکس» برگزار می‌کند.

حیدری با اشاره به تفاوت‌های شرایط شرکت در بخش «داستان کوتاه» با دوره‌های پیشین گفت: از این پس در بخش «داستان کوتاه» آثار ارسالی باید در فرمت doc  یا docx بوده و حداکثر تعداد کلمات ۳۵۰۰ کلمه باشد. همچنین آثار ارسالی نباید پیش از این در هیچ مسابقه‌ای شرکت کرده باشد، مضافاً اینکه هر نویسنده امکان ارسال تنها یک اثر را به دبیرخانه «جایزه فرشته» خواهد داشت.

 حیدری با بیان اینکه تا دوره قبل، شرکت کنندگان نمی‌بایست اثر منتشر شده‌ای از خود داشته باشند افزود: این موضوع در جایزه فرشته مورد بررسی قرار گرفت و نظر شورای سیاستگذاری جایزه بر این بود تا این شرط از شرایط شرکت در جایزه حذف شود از همین رو از این پس حتی نویسندگانی که اثر منتشر شده‌ای هم داشته باشند می‌توانند در جایزه فرشته شرکت کنند.

وی افزود: محدودیت شرایط سنی که از دوره اول تا دوره سوم لحاظ شده بود، از دوره چهارم برداشته شد و شرکت در این جایزه بدون محدودیت سنی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بخش عکس نیز عکس‌ها باید  با ابعاد 300 DPI و فرمت آن jpg باشند افزود: شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۳ عکس به دبیرخانه ارسال نماید. در این بخش نیز عکس‌های ارسالی اگر در مسابقه یا جایزه دیگری حائز رتبه یا مقام شده باشند نیز می‌توانند در مسابقه شرکت کنند.

حیدری گفت: مهلت ارسال آثار از یکم دی‌ماه آن سال  لغایت سی‌ویکم فروردین ماه سال بعد خواهد بود.

جایزه فرشته اعلام قوانین و مقررات دائمی «جایزه فرشته»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر