کد خبر: 677660 A

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» از سوی موسسه خانه کتاب برای عرضه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

به گزارش ایلنا، کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» مجموعه‌ای از بهترین کتاب‌های ایران طی سال ۱۳۹۶ است که به زبان انگلیسی با ترجمه شقایق قندهاری از سوی موسسه خانه کتاب به منظور عرضه در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت منتشر شده است.

این کتاب پیش زمینه و ذهنیت جامع و مناسبی به ناشران بین‌المللی و علاقمندان به آثار نویسندگان ایرانی می‌دهد تا بدانند در جشنواره‌های کتاب مختلف در ایران چه آثاری برگزیده شده‌اند. ناشران خارجی می‌توانند با مراجعه به وب سایت یا مکاتبه با ایمیل هر جشنواره در خصوص خرید رایت  آن اثر به ناشر مربوطه معرفی شوند.

بر اساس آمار و اطلاعاتی که در کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» ارائه شده است، درطول سال ۹۶، در مجموع، ۲۹ جایزه یا جشنواره کتاب در سطح کشور برگزار شده است؛ این درحالی است که  در سال ۱۳۹۵، تعداد جوایز و جشنواره‌های برگزار شده در کشور ۲۷ عنوان بوده است؛ هم تعداد جشنواره‌ها و جوایز و هم کتاب‌های منتخب در سه سال اخیر (۱۳۹۴، ۱۳۹۶، ۱۳۹۵) رشد کمی داشته است. جوایز و جشنواره‌های کتاب در سال ۱۳۹۶، در پنج مقوله سالانه (۴ عنوان)، ویژه ادبیات (۱۰ عنوان)، جوایزی با موضوعات تخصصی (۹ عنوان)، کودک (۳ عنوان) و جوایز کتاب سال استانی (۳ عنوان) برگزار شده است.

کتاب‌های تألیفی که در جشنواره‌های مختلف برگزیده یا شایسته تقدیر شناخته شده‌اند، در نسخه انگلیسی «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» معرفی شده‌اند.

خانه کتاب پیش از این نیز نسخه انگلیسی کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۵» را به منظور ارائه در شصت و نهمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه کرده بود.

کتاب «کتابشناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره‌های کتاب ایران ۱۳۹۶» از ۱۸ تا ۲۲ مهر در هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه می‌شود.

کتاب های منتخب جشنواره‌های کتاب ایران» به نمایشگاه فرانکفورت می
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر