کد خبر: 677645 A

پانزدهمین قسمت از برنامه «پیشران» شبکه چهار، سه‌شنبه شب (۱۷مهر) با موضوع «مفاسد اقتصادی؛ از افشا تا برخورد» روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایلنا، فساد در جامعه بیشتر در عرصه مفاسد اقتصادی نمایان است، اما حل معضل فساد صرفاً با رویکرد اقتصادی میسر نخواهد بود و عرصه‌های مختلفی در این موضوع دخیل هستند. در حال حاضر جریان مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور تبدیل به مطالبه عمومی شده است و مباحثی نظیر شفافیت اقتصادی و لوایح مرتبط با آن، نویدبخش آینده بهتری در کشور از منظر مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود.

اما به نظر می‌رسد این جریان در خوشبینانه‌ترین حالت منتج به شناسایی و افشای مفاسد اقتصادی می‌شود و مردم این جریان را اثربخش و بازدارنده نمی‌بینند. هر روز مفاسد بزرگتری شناسایی و افشا می‌گردد اما به همان میزان برخورد کمتر و غیر اثربخشی صورت می‌گیرد.

رانت ارز و واردات، اختلاس و پولشویی در موسسات پولی و بانکی و بانک‌ها، احتکار و... هر روز شکل تازه‌ای به خود می‌گیرد و هنوز بازدارندگی به وجود نیامده است. در «پیشران» این هفته به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

برنامه «پیشران»این هفته در بررسی این موضوع با حضور قائمی‌نیا کارشناس مجری و اجرای مهدی مفیدی میزبان احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس دیده‌بان شفافیت و عدالت و مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح طلب مردم تهران ری و شمیرانات در مجلس خواهد بود.

برنامه «پیشران» که به تهیه‌کنندگی سودابه آقاجانیان حوالی ساعت ۲۱ سه‌شنبه‌ها به‌طور زنده پخش می‌شود با حضور مسئولین، اساتید و کارشناسان اقتصادی، به بررسی مسائل حوزه اقتصاد، کسب و کار، کارآفرینی و چالش‌های مرتبط به آنها می‌پردازد.

احمد توکلی اقتصاد مصطفی کواکبیان مفاسد اقتصادی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر