کد خبر: 676527 A

جمعی از اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان با حضور در خانه موزه آیت‌الله هاشمی، یاد و خاطرات سوابق مبارزاتی و شکنجه‌های آن مرحوم در زندان‌های رژیم ستم شاهی را گرامی داشتند.

به گزارش ایلنا، جمعی از اعضای کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب اسلامی، صبح روز گذشته (13 مهرماه) با حضور در خانه موزه آیت‌الله هاشمی، ضمن دیدار با محسن هاشمی، یاد و خاطرات سوابق مبارزاتی و شکنجه‌های آیت‌الله هاشمی در زندان‌های رژیم ستم شاهی را گرامی داشتند.

 در این مراسم، چند تن از اعضای این کانون، به نقل خاطراتی از سوابق بازداشت‌ها و مبارزاتی خود و همرزمانشان در زندان‌ها، به ویژه سوابق مبارزاتی آیت‌الله هاشمی پرداختند و از ثابت قدمی، مقاومت و شکست‌ناپذیری وی در  برابر عوامل شکنجه‌گر ساواک تجلیل کردند.

محسن هاشمی در این بازدید، درباره نحوه جمع‌آوری، ثبت و چاپ سوابق مبارزاتی آیت‌الله هاشمی، از اولین تاریخ دستگیری براساس اسناد و گزارش‌های ساواک سخنانی ایراد کرد و از اعضای کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب خواست تا خاطرات و سوابق مبارزاتی خود را به صورت مستقل یا جمعی، گردآوری و برای ثبت در تاریخ به صورت کتاب در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند که این پیشنهاد مورد استقبال قرار گرفت.

 سپس حاضران از قسمت‌های مختلف خانه موزه آیت‌الله هاشمی بازدید کردند.

 اعضای کانون زندانیان سیاسی در پایان این بازدید، با قدردانی از دست‌اندرکاران تبدیل خانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به خانه موزه، این اقدام را حرکتی موثر در معرفی بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی و شبهه‌زدایی از ساده‌زیستی و بی‌آلایشی زندگی یکی از اسطوره‌های انقلاب اسلامی دانستند.

photo_۲۰۱۸-۱۰-۰۵_۱۸-۰۳-۵۲

محسن هاشمی رفسنجانی خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر