کد خبر: 673829 A

از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ابلاغ شد؛

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌هایی جداگانه به استاندار اصفهان، مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را ابلاغ کرد.

به‌گزارش ایلنا، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌هایی جداگانه به استاندار اصفهان، مراتب ثبت چهار اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد.

در متن یکی از نامه‌های علی اصغر مونسان خطاب به محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان، آمده است:

«در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس شورای اسلامی و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور در فهرست آثار ملی و فهرست‌های ذی‌ربط، مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی ”حمام دوقولوی سده لنجان“ واقع در استان اصفهان، شهرستان لنجان، بخش مرکزی، شهر سده لنجان، بولوار امام علی، جنب میدان نیایش، مجاور ساختمان جدیدالاحداث شهرداری، که پس از طی تشریفات قانونی لازم به شماره ۳۲۰۶۲ مورخ ۱۳۹۷/۳/۲۳  در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، ابلاغ می‌شود.

اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات های اسلامی، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرم محسوب می شود و مرتکب مشمول مجازات های قانونی خواهد شد و مرمت وبازسازی اثر صرفا با تایید و نظارت این سازمان ممکن خواهد بود.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع فرمایید.

همچنین در نامه‌هایی جداگانه مراتب ثبت تپه خانه تاریخی شیخ الاسلام به شماره ۳۲۰۶۴، سر در سنگی عمارت احمد قلی خان به شماره ۳۲۰۶۳ و خانه ابوالقاسم احمدیان به شماره ۳۲۰۶۱، از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار اصفهان ابلاغ شد.

حمام دوقولوی سده لنجان تپه خانه تاریخی شیخ الاسلام سر در سنگی عمارت احمد قلی خان خانه ابوالقاسم احمدیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر