کد خبر: 673643 A

دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر «الف» اعضای هیأت داوران بازبین بخش صحنه‌ای این جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالحسین لاله، سعید اسدی و مهرداد رایانی مخصوص به عنوان هیأت داوران بازبین بخش صحنه‌ای نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر «الف» معرفی شدند.

عبدالحسین لاله متولد سال ۱۳۴۱ در شهر تبریز، مؤلف، مدرس و کارگردان تئاتر است که نگارش چندین عنوان تخصصی کتاب نظیر «تبیین جایگاه داستان در ادبیات نمایشی» و «با مطربان شهر شعر» و همچنین چندین عنوان مقاله تخصصی در حوزه ادبیات و هنر را در کارنامه کاری خود دارد. وی که در زمینه ترجمه نیز فعالیت مستمر داشته، در مقام نویسنده و کارگردان چندین اثر نمایشی همچون «الین یازی سی»، «عروسک سخنگو»، «حیدربابا سلام» و «شارل دوگل» را روی صحنه برده است.

سعید اسدی متولد سال ۱۳۳۲ از مدرسان با سابقه حوزه تئاتر نیز علاوه بر تدریس آکادمیک، چندین اثر نمایشی از جمله «خیابان بیست و چهارم»، «فرود در غربت»، «آواز قو» و «نیلا زنده است» را به صحنه برده است. اسدی پیش از این به عنوان مدیر تالار مولوی و دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر فعال بوده و در حال حاضر ریاست مجموعه تئاتر شهر تهران و مدیریت امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی را بر عهده دارد.

مهرداد رایانی مخصوص متولد سال ۱۳۴۹ نیز از جمله نمایشنامه‌نویسان و کارگردانان تئاتری است که در کارنامه کاری خود نگارش چندین نمایشنامه و کارگردانی آثار متعددی از جمله «آدم آدم است»، «آنکه گفت آری آنکه گفت نه»، «شب نشینی در جهنم» و «خشم و هیاهو» را به ثبت رسانده است. مدیریت مجموعه تئاتر شهر تهران، مدیریت امور بین‌الملل اداره‌کل هنرهای نمایشی و همچنین مدیریت انتشارات نمایش از جمله فعالیت‌های رایانی مخصوص در حوزه مدیریت تئاتر بوده است.

طبق فراخوان منتشر شده نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر «الف» هنرمندان و گروه‌های متقاضی حضور در بخش صحنه‌ای این جشنواره تا ۳۰ مهر فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره معرفی کنند.

جشنواره بین‌المللی تئاتر «الف» با رویکرد صلح جهانی از ۲۷ آبان تا ۴ آذر در شهر تبریز برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت worldpeace.ir مراجعه کنند.

جشنواره بین‌المللی تئاتر «الف»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر