کد خبر: 596149 A

در طومار اهالی موسیقی به رئیس‌جمهور مطرح شد؛

جمعی از موسیقیدانان، دانشجویان و اهالی موسیقی با امضای طوماری، از رئیس جمهور خواستند تا از انحلال مرکز آموزش عالی علمی کاربردی واحد 11 موسیقی تهران جلوگیری کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به دنبال ابلاغ مصوبه شورای عالی اداری توسط رئیس جمهور، مبنی بر «تعطیل شدن تمامی مراکز آموزشی و پژوهشی عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی دولتی» که موجب انحلال دانشگاه علمی‌ و کاربردی واحد 11 موسیقی تهران نیز خواهد شد، گروهی از موزیسین‌ها با امضای طوماری خطاب به حسن روحانی نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند.

در این طومار اهالی موسیقی از رئیس‌جمهور خواسته‌اند تا واحد 11 دانشگاه علمی کاربردی که به‌طور تخصصی تنها در حوزه موسیقی فعالیت دارد و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره می‌شود، به کار خود ادامه دهد و منحل نشود.

این طومار را بسیاری از موسیقیدانان، دانشجویان و اهالی موسیقی چون حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل خانه موسیقی ایران)، تقی ضرابی (عضو هیات مدیره خانه موسیقی ایران)، امین اله رشیدی، سعید ثابتی، مسعود جاهد، محمود جاهد، محمد اسماعیلی متین، علیرضا ایلچی (رییس هنرستان موسیقی پسران)، رحمت افشار (مدرس دانشگاه)، محمدعلی لقاء (مدرس دانشگاه) ، قدرت اله انتظامی، یساول زاده  استاد دانشگاه)، مصطفی بیات (استاد دانشگاه)، دریاری (استاد دانشگاه)، طاهریان (استاد دانشگاه)، امیرحسن امین شریفی (استاد دانشگاه)، سلمان سالک استاد دانشگاه)، حمیدرضا رضایی (استاد دانشگاه)، هومان رومی (استاد دانشگاه)، جعفر صالحی (استاد دانشگاه) و بسیاری از اعضای خانه موسیقی مانند محمد رنجبر مناف، عباس تهرانی، کیهان میرهادی، محمود جاوید، غلامرضا جدید تهرانی، هوشیار، فرهاد وزیری، امیری، سرخوش شهبازی، رضا اوحدی، منوچهر غدیری، علی سینایی، محمود عربانی، فرامرزی، رامین دهقان و بسیاری دیگر امضاء کرده‌اند که تصویر برخی از این امضاها در ادامه می‌آید:

8

11

مصطفی نصیری (رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی واحد 11 موسیقی تهران) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره مصوبه جدید دولت در مورد تعطیلی مراکز آموزشی و پژوهشی دستگاه‌های اجرایی دولتی گفت: دکتر حسن روحانی مصوبه‌ای را که در شورای عالی اداری در خصوص تعطیلی مراکز آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی دولتی مصوب شده بود و شامل دانشگاه علمی کاربردی نیز می‌شود را ابلاغ کرده‌اند. این بخشنامه تعطیلی 300 مرکز را دربرمی‌گیرد. ما در تهران تنها یک مرکز دولتی علمی کاربردی با عنوان واحد 11 موسیقی تهران داریم که در زمینه تخصصی موسیقی مشغول فعالیت است. ساختمان واحد 11 موسیقی تهران در هنرستان موسیقی در خیابان ولیعصر در خیابان امام خمینی (ره) قرار دارد. این واحد، رسالتش این است که فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های موسیقی را جذب کند و تا مقطع کارشناسی آنها را پشتیبانی کند.

وی در ادامه افزود: با این مصوبه این مرکز تخصصی آموزش عالی موسیقی هم مشمول تعطیلی شده است. یعنی در دوره بهمن ماه که می‌بایست به ما پذیرش دانشجو می‌دادند این اتفاق نیفتاده است. از این رو طوماری از سوی موسیقیدانان، مدرسان موسیقی و دانشجویان موسیقی خطاب به رئیس‌جمهور محترم آقای دکتر روحانی تهیه و امضا شده، مبنی بر اینکه با توجه به حوزه تخصصی فعالیت این مرکز در زمینه موسیقی، منحل شدنش موجب می‌شود در یکی از استوانه‌های موسیقی علمی کشور که این هنرستان و دانشگاه محسوب می‌شود، گسست آموزشی به وجود بیاید و دچار آسیب بشود.

رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی واحد 11 موسیقی تهران گفت: جلسه‌ای در خانه موسیقی ایران درباره این مشکل به وجود آمده برگزار شد که طی آن متن طوری که تهیه شده بود برای حاضران خوانده شد و به امضای اهالی موسیقی رسید.

15

14

16

وی همچنین عنوان کرد: همین موضوع زمینه‌ساز خواهد شد تا فارغ‌التحصیلان هنرستان‌ها اگر زمینه آموزش در داخل کشور برایشان فراهم نشود مجبور به مهاجرت از کشور بشوند. ما کار نداریم که مراکز دیگر با چه سطح کیفی فعالیت می‌کرده‌اند اما با این مصوبه مرکز 11 علمی‌کاربردی که در چارچوب‌های علمی‌ و کاربردی‌ تخصصی موسیقی عمل می‌کرده؛ دارد تعطیل می‌شود و این بسیار دردآور است.

نصیری گفت: ما دو نوع مرکز علمی کاربردی در سطح کشور داریم که یکسری از آنها وابسته به دستگاه‌های دولتی مانند وزارت کشاورزی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری و دستگاه‌های اجرایی هستند که بادرخواست‌شان این مراکز به وجود آمده است؛ یکسری دیگر از این مراکز علمی کاربردی خصوصی هستند و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعالیت می‌کنند. تقریبا از حدود هزار واحد آموزش عالی علمی‌کاربردی که در سطح کشور وجود دارد تقریبا نیمی از آنها زیر نظر بخش خصوصی فعالیت می‌کنند و نیمی دیگر نیز توسط بخش دولتی راه‌اندازی شده‌اند.

تصویر این مصوبه شورای عالی اداری در ادامه می‌آید:

6

5

7

 این در حالی است که  167 نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان نشست علنی روز یکشنبه 29 بهمن ماه 96، درباره همین مصوبه شورای عالی اداری درباره مراکز علمی - کاربردی دولتی و دستگاه های اجرایی نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشتند.

در این نامه که توسط احمد امیرآبادی (عضو هیأت رئیسه) قرائت شد، با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری درخصوص انحلال مراکز علمی – کاربردی دولتی، نسبت به این مسئله اعتراض شده و خواستار لغو این مصوبه شده‌اند.

آموزش عالی ایران دانشجو رئیس جمهور موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر