کد خبر: 578977 A

معاون صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری خبر داد؛

معاون صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری به منظور تسهیل و حمایت از تولیدکنندگان تا 70 درصد تسهیلات به عنوان وثیقه بانکی به صنایع و تولیدکنندگان می‌دهد.

به گزارش ایلنا، رازقی روز جمعه در کارگاه شیوه حمایت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اظهار داشت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری از سال 83 تاسیس شد و اولین ضمانت‌نامه در سال 86 صادر شد. این صندوق در حوزه کاری کسانی که مجوز وزارت صنعت و معدن و پروانه‌های صنفی دارند و کسانی که تولید‌کننده هستند ضمانت تعهدات تسهیلات تا 70 درصد را می‌دهد.

وی ادامه داد: تامین 70 درصدی تسهیلات شرکت‌های تعاونی و تولیدکنندگان به عنوان جایگزین وثیقه بانکی باعث خواهد شد تا فعالیت تولیدی‌ها  گسترش پیدا کند  وعلاوه بر آن سرمایه‌گذاران و فراهم‌کنندگان مواد اولیه بتوانند نیاز اولیه تولیدکنندگان را فراهم کنند.

 رازقی افزود: تضمین تسهیلات اعطایی بخش تعاون نزد شبکه‌های بانکی از مهمترین اقدام‌های این صندوق است که موجب می‌شود و بانک‌ها با شرایط آسان تسهیلات در اختیار بخش تولید قرار می‌دهند.

وی با اشاره به شرایط ضمانت نامه به تولید کننده‌ها اظهار داشت: بر اساس فعالیتی که تولیدکنندگان دارند نمره وامتیازی بین 50 تا 70 درصد است که داده می‌شود. آن‌ها با دو ضامن که حتما ضامن‌ها نباید کارمند دولتی باشد کارمند خصوصی نیز مورد تایید است می‌توانند تسهیلات دریافت کنند و درمورد وثیقه نیز حتی زمین کشاورزی نیز به عنوان وثیقه پذیرفته می‌شود.

وی گفت: برای دریافت این تسهیلات باید ثبت نام الکترونیکی در سامانه صنوق ضمانت سرمایه گذاری صورت گیرد و ده روز بعد از تکمیل پرونده جواب اعلام خواهد شد.

درادامه این نشست سعید حسینی مدیرعامل مجمع نوشت افزارهای ایرانی اسلامی اظهار داشت: مهمترین چالش ما در این بخش نداشتن پروانه بهره‌برداری است چراکه نوشت‌افزار پروانه بهره‌برداری ندارد و صنفی به نام اتحادیه تولیدکنندگان نداریم. از این رو استفاده از این تسهیلات برای ما دشوار است.

وی ادامه داد: در بخش ضمانت نامه و شرایط استعلام مشکلی نداریم و فقط اصل چالش پروانه بهره‌برداری است که تعداد کمی در ایران دارند امیدواریم که صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تدابیری برای این موضوع بیاندیشد.

سومین جشنواره کالاهای فرهنگی باالگوی ایرانی اسلامی (جایزه فیروزه) از 13 تا 17 دی ماه در مجموعه نمایشگاهی بوستان گفتگو برپااست.

دریافت وام تولیدکنندگان فرهنگی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر