کد خبر: 551888 A

علیرضا تابش با حضور در غرفه ایلنا اعلام کرد:

ایجاد سازمان‌های تهیه، تولید و توزیع باید با همکاری تهیه‌کنندگان و بخش خصوصی انجام شود.

علیرضا تابش (مدیرعامل بنیاد سینمای فارابی) ظهر امروز و همزمان با اولین روز نمایشگاه مطبوعات در غرفه خبرگزاری ایلنا حضور پیدا کرد و در پاسخ به سوالی پیرامون طرح تشکیل سازمان‌های تولید فیلم گفت در طرح جامع سینما که قرار است به شکل بلندمدت اجرا شود، حمایت از سینما ملی اولویت اصلی است. در بخش سینمای حرفه‌ای و با هدف حمایت از بخش خصوصی به دنبال تشکیل سازمان‌های تهیه، تولید و توزیع فیلم هستیم.

وی ادامه داد: آیین‌نامه این سازمان‌ها توسط بنیان سینمایی فارابی، سازمان سینمایی و خانه سینما نوشته شده و نسخه نهایی آن بازنگری شده است و ما منتظر هستیم سازمان سینمایی آیین‌نامه جدید را ابلاغ کند و ما برنامه‌ریزی‌های خود را برای اجرای این آیین‌نامه ارائه کنیم.

وی با اشاره به اینکه تحول در وضعیت تولید و توزیع در سینما در بخش حرفه‌ای یک شبه رخ نمی‌دهد، گفت: ایجاد سازمان‌های تهیه، تولید و توزیع باید با همکاری تهیه‌کنندگان و بخش خصوصی انجام شود و همه سازمان‌ها در سازمان سینمایی نیز به عنوان یک منظومه به این مساله کمک می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون شکل حمایت از فیلم‌ها در مرحله تولید گفت: سالهاست که درباره نظام حمایت و روند حمایت‌های فارابی از تولیدات سینمایی نقدهای جدی‌ای مطرح بوده است و رسانه‌ها نیز بسیار درباره شکل حمایت‌ها مطلب نوشته‌اند. به همین دلیل ما با هدف کمک به سینمای ملی که امروز یک جهش را انجام داده است باید روندهای جدیدی را تجربه کنیم.

تابش ادامه داد: ما آرام آرام مسیر بهبود نوع حمایت‌ها را آغاز کرده‌ایم و در این راه از نقد و نظر کارشناسان استفاده خواهیم کرد و شفافیت و استانداردسازی در بخش حمایت از سینمای حرفه‌ای را مدنظر قرار داده‌ایم همچنین به دنبال توانمندسازی در بخش خصوصی هستیم و چاره‌ای جز توانمندسازی بخش خصوصی در سینما نداریم.

تابش درباره چشم‌انداز وضعیت تولید در سینمای ایران در سال‌های آینده گفت: باید به شکلی برنامه‌ریزی بکنیم که سبد سینمای ایران در بحث تولید و نمایش متنوع باشد و نباید فقط فیلم‌های اجتماعی یا کمدی تولید شود زیرا سینمای ایران نیازمند گونه‌های مختلف سینمایی است و این مساله را باید سازندگان مورد توجه قرار دهد.

وی ادامه داد: زمانی که گونه‌های مختلف فیلم‌های سینمایی در ژانرهای مختلف تولید و به نمایش درآیند شاهد خواهیم بود که نه تنها استقبال مخاطبان از فیلم‌ها بیشتر می‌شود بلکه نگاه مخاطبان جهانی و مدیران جشنواره‌ها نیز به سینمای ایران تغییر خواهد کرد.

نمایشگاه مطبوعات علیرضا تابش بنیاد سینمایی فارابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر