کد خبر: 542646 A

انیمیشن فیلشاه برای انجام مراحل پردازش تصویر به اوکراین ارسال شده است.

به گزارش ایلنا، مهدی پاکدل (مدیرتولید انیمیشن سینمایی فیلشاه) از انجام مراحل رندرینگ محصول جدید «گروه هنرپویا» در اوکراین خبر داد و گفت: به دلیل کیفیت پروژه و حجم بالای پردازش مورد نیاز برای تولید انیمیشن سینمایی «فیلشاه» و فراهم نبودن شرایط رندرفارم های داخلی، تصمیم گرفتیم تا بخش‌هایی از رندرینگ این پروژه را در خارج از ایران انجام دهیم.

وی افزود: ما برای رندرینگ پروژه «فیلشاه»، حدوداً به ۱۰ میلیون گیگاهرتز ظرفیت پردازشی نیاز داشتیم که این حجم تقریباً ۳ برابر حجم پردازش مورد استفاده ما در پروژه «شاهزاده روم» بود. لذا ما برای عملیات رندرینگ و پردازش انیمیشن سینمایی «فیلشاه»  40 درصد از رندرینگ را در یکی از رندرفارم های ایرانی، ۱۰ درصد را به وسیله امکانات موجود در خود گروه هنرپویا و 50 درصد باقیمانده را در یکی از رندرفار مهای کشور اوکراین انجام دادیم.

پیش از این حسین مهدوی، سرپرست صداگذاری انیمیشن سینمایی «فیلشاه» از انجام بخشی از صداگذاری جدیدترین محصول سینمایی گروه هنرپویا در آمریکا خبر داده  بود.

«فیلشاه» دومین انیمیشن سینمایی گروه هنرپویا است که با نگاه ویژه به مخاطب کودکان و نوجوانان به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری تولید شده است.

در خلاصه داستان «فیلشاه» آمده است: در جنگلی در آفریقا رییس گله فیل‌ها صاحب فرزندی می‌شود که همه انتظار دارند جانشین رئیس گله باشد، اما برخلاف تصور همه «فیلشاه» بسیار دست و پا چلفتی است و هیکل گنده‌اش همیشه سبب تخریب و خرابکاری می‌شود.

اوکراین فیلشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر