کد خبر: 469459 A

مسئول دفتر ماهنامه دنیای تصویر در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با تایید این مطلب افزود : عصر امروز علی معلم در دفتر مجله بود که ناگهان سکته مغزی کرده و فوت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسئول دفتر ماهنامه دنیای تصویر در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ با تایید این مطلب افزود: عصر امروز علی معلم در دفتر مجله بود اما ناگهان سکته  مغزی کرده و فوت می‌کند.

علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد. او در رشته‌ سینما تحصیل کردو معلم در دهه‌ شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد. او در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد.

معلم که به واسطه‌ تولید و اجرای برنامه‌هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و ... به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ی سینمای کشور افزود.

فعالیت معلم فقط به عرصه‌ی مطبوعات و رسانه‌ها محدود نمی‌شد. «شوکران»، «گاوخونی»، «ازدواج به سبک ایرانی» و «آل» ازجمله تجربیات موفق او در مقام تهیه‌کنندگی بود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر عناوین و القاب متعدد او به شمار می‌رود.

انتهای پیام/
علی معلم علی معلم درگذشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر