کد خبر: 437507 A

ایلنا: نکوداشت «یعقوب آژند» پژوهشگر معاصر دوشنبه ۲۹ آذر ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در مراسم نکوداشت «یعقوب آژند» عطاالله کوپال، مهدی خانکه پژوهشگر و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد و محمدحسن حامدی سردبیر نشریه تندیس سخنرانی خواهند کرد.

در این مراسم که با همراهی انجمن فرهنگی افراز برگزار می‌گردد، «مرتضی خدمتی» نوازنده تار تکنوازی خواهد داشت و فیلم کوتاهی به کارگردانی «اردلان عاشوری» درباره زندگی و فعالیت آژند برای مخاطبان به نمایش درخواهد آمد.

یعقوب آژند پژوهشگر حوزه تاریخ، هنر و ادبیات است. او دوره کار‌شناسی تاریخ را در دانشگاه تبریز، دوره کار‌شناسی ارشد را در پژوهشکده فرهنگ ایران و دوره دکتری تاریخ را در دانشگاه تهران گذراند. آژند در سال ۱۳۷۹ به درجه دانشیاری و در سال ۱۳۸۳ به درجه استادی نایل آمد. او تاکنون یک بار به عنوان «استاد نمونه» و از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان پژوهشگر برجسته در هنر و فرهنگ ایران معرفی شده‌است. آژند در سال ۱۳۸۶ نشان درجه یک پژوهش دانشگاه تهران را دریافت کرد. او در سال ۱۳۸۸ یکی از ده دانشمند جهان اسلام اعلام شد که در قلمرو هنر بیشترین فعالیت، مقاله، کتاب و ارجاع به آثارش را داشته است. کتاب «نمایش در دوره صفوی» از آثار وی پس از انتشار در سال ۱۳۸۵ از طرف سازمان میراث فرهنگی مورد تقدیر قرار گرفت و در سال ۱۳۸۶ کتاب سال دانشگاهی شد. یکی دیگر از کتاب‌های او به نام «نگارگری ایران» هم به عنوان کتاب برگزیده در سال ۱۳۸۹ انتخاب شد.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند دوشنبه ۲۹ آذر ساعت ۱۸ به خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

خانه هنرمندان ایران یعقوب آژند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر