کد خبر: 414021 A

ایلنا: «من موسی و لیلا را از دست داده‌ام؛ به سختی نفس می‌کشم و این آخرین پیام من است.»

به گزارش خبرنگار ایلنا، «تایمینگ» روایتی عاشقانه در یک سیاهی سرد، ساکت و پرت است و تمامی عناصر نمایشی در خدمت متن قرار گرفتند تا این فضاسازی به خوبی انجام شود.

نمایش تایمینگ سومین اثر سیاوش حیدری پس از نمایش‌های اینرسی و هانتد است که در جشنواره مونولوگ جایزه گرفته است. در این اثر پنجاه دقیقه‌ای تماشاگر به واسطه روایت بازیگر وارد فضاهای مختلفی می‌شود که البته فضاسازی‌ها در بستری مینیمال اتفاق می‌افتد.

در این اثر تک پرسوناژه با بازی مریم حیدری؛ روایت روی زمین و در فضاست که برای تفکیک آن‌ها موسیقی، نورپردازی و طراحی صحنه‌ای مینیمال به کمک آمده است. شاید بتوان گفت عنصر مینیمالیسم که در موسیقی، طراحی صحنه و لباس شنیده و دیده می‌شود همراه با متن اثری منسجم را تشکیل داده است و می‌توان گفت که کارگردان به هدف اجرایی خود رسیده است.

سیاوش حیدری درباره این اثر می‌گوید: سعی دارم در این نمایش مخاطب را از خلال زبان به تجربه‌ای دیداری ـ شنیداری دعوت کنم. در تایمینگ زمان می‌گذرد و شخصیت‌های مختلف در تقاطع‌های زمانی مختلف یکدیگر را و آنچه را زمان بر سرآن‌ها آورده برای یکدیگر روایت می‌کنند

در این اثر که دراماتورژی و طراحی صحنه آن برعهده بهنود بهلولی است؛ امیرحسین ناظم‌زاده ساخت و انتخاب موسیقی را برعهده داشته و بردیا مشهودی طراح لباس است. سینا همای، احسان بداخشان، نوا ذاکری و علیرضا بخشی استوار از دیگر عوامل این نمایش هستند.

این مونولوگ که پیش‌تر با نام «من جای دیگری‌ام با من از جای دیگری حرف بزن» موفق به دریافت تندیس و اثر برگزیده‌ی هفتمین جشنواره‌ی مونولوگ دانشگاه هنر شد، از تاریخ بیست و شش شهریورماه همه روزه به غیر از شنبه‌ها در تماشاخانه‌ی پندار واقع در خیابان انقلاب، خیابان نجات الهی (ویلا)، بالاتر از خیابان فلاح پور پلاک 69 ساعت 20:30 اجرا می‌شود.

01 02 03 04 05 06 08 09 10 11 12
سیاوش حیدری نمایش تایمینگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر