کد خبر: 403209 A

سخنگوی وزیر ارشاد:

ایلنا: سخنگوی وزارت ارشاد گفت: در مشهد به دلیل حرمت بارگاه امام رضا و حفظ حریم معنوی آن محدودیت برگزاری کنسرت وجود دارد. این شرایط اختصاص به مشهد دارد و سایر شهرهای همجوار این استان مشمول محدودیت نخواهند بود.

به گزارش ایلنا؛ حسین نوش آبادی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران؛ گفت: نظر وزیر ارشاد در خصوص عدم برگزاری کنسرت‌ها در مشهد به دلیل حرمت بارگاه امام رضا و حفظ حریم معنوی آن بزرگوار است. اظهارات برخی مقامات مذهبی مشهد دلیل اصلی عدم برگزاری در مشهد نیست و نخواهد بود. این شرایط اختصاص به مشهد دارد و سایر شهرهای همجوار این استان مشمول محدودیت نخواهند بود. برگزاری با رعایت ضوابط شرعی و قانونی در چارچوب نظرات فقهی رهبری تداوم دارد. 11 سال است در مشهد کنسرت برگزار نشده و اختصاص به این دولت ندارد.

سخنگوی وزیر ارشاد با اشاره به سیاست‌های فرهنگی نظام اظهار داشت: ایجاد وحدت رویه و هماهنگی فرهنگی بین دستگاه‌ها، بسیج امکانات فرهنگی در جهت تامین نیازها و هدایت نیروها جهت تامین نیازهای فرهنگی موجود یکی از مصادیق سیاست فرهنگی است. اگر به اصول سیاست‌ها توجه کنیم، می‌بینیم که باید برخی سیاست‌ها بازبینی و عملکردها بررسی شود. تحکیم وحدت ملی و دینی با توجه به قومیت‌های ملی و مذهبی، پاسداری از حریت و آزادگی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی، تقویت قدرت تعقل و به‌ کارگیری آن، مقابله با خرافات، جمود فکری و مقابله با افراط و تجددطلبی در مواجهه با فرهنگ غرب، اهتمام همه جانبه به اقتضای روحی و نیازهای نسل جوان، گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی، هنری و اجتماعی، گسترش روحیه نقدپذیری و ... از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی با بیان اینکه دو دهه از تصویب این سیاست‌ها می‌گذرد، خاطرنشان کرد: از اصحاب رسانه می‌خواهم به این سیاست‌ها و هشدارهایی که داده شده و مسائلی که بررسی و مبدل به قانون شده بپردازند و ببینند چقدر از این سیاست‌ها اعمال و اجرا می‌شود.

این خبر در حال به روز رسانی است..

حسین نوش آبادی حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت ارشاد شد برگزاری کنسرت در مشهد ممنوعیت کنسرت ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر