کد خبر: 386964 A

در مراسم رونمایی از فیلم "آی آدم‌ها" مطرح شد؛

ایلنا: مراسم رونمایی از مستند "آی آدم‌ها" ساخته رخشان بنی‌اعتماد و همچنین همایش خیره زنجیره امید عصر امروز (13 تیرماه) در محل کتابخانه ملی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مریم مرعشی (موسس و مدیر خیریه زنجیره امید) در مراسم رونمایی از مستند "آی آدم‌ها" طی سخنانی گفت: این موسسه یک موسسه غیردولتی است که با هدف حمایت از درمان کودکان محروم زیر ۱۸ سال مبتلا به بیماری‌های قلبی، ارتوپدی و ترمیمی بدون درنظر گرفتن‌ نژاد، ملیت و مذهب تشکیل شده است. 

وی ادامه داد: هدف ما ارایه بهترین خدمات درمانی به بچه‌هایی است که نیاز دارند در بخش‌های قلب و ارتوپدی وترمیمی درمان شوند و تاکنون بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ کودک بیمار تحت پوشش و درمان قرار گرفته‌اند. 

وی با سپاس از تمام کسانی که در این کار خیر سهیم هستند، گفت: گروهی از بهترین پزشکان با ما همکاری دارند و همچنین ما با بیمارستان‌های خوبی طرف قرارداد هستیم اما قصد داریم یک بیمارستان تخصصی و مشخص برای خود بسازیم. 

وی ادامه داد: قرار است این بیمارستان ساخته شود و بعد وزارت بهداشت آن را تجهیز کند. 

وی ادامه داد: همچنین پذیره‌نویسی صندوق خیره زنجیره امید انجام شده و توسط بانک‌ها به زودی آغاز می‌شود. 

مرعشی افزود: بیمارستانی که قرار است بسازیم در انتهای خیابان نواب قراردارد. این بیمارستان زمینی به مساحت ۲۵ هزار متر مربع و ۵۴۰ تختخواب را دربرمی‌گیرد. تمامی کادر پزشکی و هیات مدیره بیمارستان به صورت رایگان برای ما کار می‌کنند و هرچند همه اقشار مختلف می‌توانند از خدمات این بیمارستان استفاده کنند اما جامعه هدف ما کودکان محروم است. 

رخشان بنی‌اعتماد کارگردان فیلم "آی آدم‌ها" نیز گفت: این فیلم یک دل نوشته است و هدف من گسترش نیکوکاری است. 

وی ادامه داد: نیکوکاری و کار خیر با به هم پیوستن حلقه‌های انسانی شکل می‌گیرد و اگر این فیلم بتواند به عنوان یک حلقه باعث گسترش عشق و انسان و کمک به کودکان بشود من به هدفم رسیده‌ام. 

بنی‌اعتماد با اشاره به فعالیت خیریه زنجیره امید در خصوص بیمارستان گفت: امروز باید دست به دست هم بدهیم تا چنین کارهایی به ثمر بنشیند. این بیمارستان نیاز بچه‌هایی است که دست‌شانش از درمان کودکان است و امروز کودکان بسیاری دست‌شان از درمان کوتاه است. من امیدوارم روزی برسد که هیچ کودکی نیاز به زنجیره امید نداشته باشد. 

وی با یادی از یدالله نجفی (صدابردار فقید سینما) نمایش فیلم‌ "آی آدم‌ها" را به او تقدیم کرد. 

قرار است فیلم‌ "آی آدم‌ها" به زودی در گروه سینمای وتجربه اکران شود. 

اجرای برنامه را باران کوثری و حبیب رضایی برعهده داشتند. 

حبیبی رضایی نیز طی سخنانی گفت: هرچند خیریه‌ها فعال هستند اما دولت باید حتما کمک کند و در وسط میدان باشد و از چنین اموری حمایت کند. 

در برنامه امروز هنرمندانی همچون اصغر فرهادی، نرگس آبیار، محمدحسین قاسمی، باران کوثری، حسین پاکدل، سروش صحت، مجتبی میرطهماسب، علیرضا رضاداد، علیرضا قاسم‌خان، عاطفه رضوی، مهتاب کرامتی، حبیب رضایی، فرهاد اصلانی، امیرحسین علم الهدی، جعفرصانعی مقدم، میثم مزلقانی، فروغ میرطهماسب، رویا نونهالی، حسن فتحی، غلامرضا کاظمی دینان، علیرضا داودنژاد، محراب شریفی نیا، آزیتا حاجیان؛ لیلی گلستان و جمع دیگری از اهالی رسانه و هنرمندان حضور داشتند.

رخشان بنی‌اعتماد فیلم آی آدم‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر