کد خبر: 368631 A

امیرزاده خبر داد؛

ایلنا: رئیس شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره فعالیت‌های این شورا گفت: همزمان با آغاز نمایشگاه نظارت در بخش‌های مختلف انجام شده است و تذکراتی به برخی غرفه‌‍داران مبنی بر رعایت حقوق صنفی برابر آیین‌نامه‎‌ها و مقررات نمایشگاه داده شده است.

به گزارش ایلنا؛ همایون امیرزاده گفت: همکاری خوبی میان ناظران، ناشران و مسئولان سالن‌ها در بخش داخلی و بین‌الملل طی سه روز گذشته وجود داشته است. ۶۰ مورد تذکر شفاهی و ۲۰ مورد تذکر کتبی به برخی غرفه‌ها نسبت به جمع‌آوری کتاب‌های ناشران دیگر داده شده است.

امیرزاده با اشاره به محتوای این تذکرات کتبی عنوان کرد: در این تذکرات از مسئولان غرفه‌ها درخواست شده تا آیین‌نامه‌ها و مقررات نمایشگاه کتاب را رعایت کنند و کتاب‌های ناشران دیگر را در غرفه‌های خود عرضه نکنند. این تذکرات کتبی نتیجه بخش بود و نظارت‌های درون صنفی مثمر ثمر واقع شده‌اند. خوشبختانه با همکاری میان صنف به ویژه مدیران کمیته‍های داخلی و بین‌الملل و ناظران کارگروه‌های شورای نظارت فضای آرام و خوبی در نمایشگاه شکل گرفته است و این شورا که با خرد جمعی مدیران دولتی و منتخبین صنف اداره می‌شود، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مناسب در اختیار به دقت تمامی فرایندهای اجرایی و محتوایی نمایشگاه کتاب را زیر نظر دارد.

عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران افزود: اطمینان از اجرای درست ضوابط نشر کشور و صیانت از حقوق

صنفی ناشران دو هدف مهمی هستند که شورای نظارت و ارزیابی برای محقق شدن آن تلاش می‌کند

وی تاکید کرد: هیات رسیدگی به تخلفات ناشران تمایلی به بستن غرفه‌ها ندارد اما اگر غرفه‌هایی نسبت به این تذکرات مدیران

 کمیته‌های نشر داخلی و بین‌الملل بی‌اعتنا باشند و بر انجام تخلفات خود اصرار ورزند، مطمئنا پرونده آن‌ها در هیات رسیدگی به تخلفات مطرح و برابر ضوابط و آیین‌نامه‌ها با آن‌ها برخورد می‌شود.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

نمایشگاه کتاب تهران همایون امیرزاده شهر آفتاب شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر